Burkina Faso'da ordu, yönetime el koydu , OUAGADOUGOU haberleri

Son Dakika OUAGADOUGOU haberleri: Burkina Faso’da ordu, anayasanın askıya alındığını, hükümetin ve parlamentonun feshedildiğini duyurdu.

Burkina Faso'da ordu, yönetime el koydu
, OUAGADOUGOU haberleri
Editör: Derya Demir
30 Eylül 2022 - 23:55
Burkina Faso’da ordu, yönetime el koydu , OUAGADOUGOU haberleri, OUAGADOUGOU İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Burkina Faso’da ordu, anayasanın askıya alındığını, hükümetin ve parlamentonun feshedildiğini duyurdu.

Burkina Faso’da ordu, yönetime el koydu. Ulusal televizyonda bir subay tarafından okunan bildiride, Devlet Başkanı Paul Henri Damiba’nın görevden alındığı, anayasanın askıya alındığını, hükümetin ve parlamentonun feshedildiği duyuruldu. Kararın, güvenlik endişeleri nedeniyle alındığı, ülke sınırlarının kapatıldığı ve ülkenin yeni liderinin ordu komutanı İbrahim Traore olduğu aktarıldı.
Burkina Faso’da ordu, yönetime el koydu

Detaylı bir şekilde, Burkina Faso’da ordu, yönetime el koydu , OUAGADOUGOU haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. OUAGADOUGOU ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum