Bunları okumaya yürek dayanmaz! İşte dünya 10 saniye oksijensiz kalırsa başımıza gelecekler

Bunları okumaya yürek dayanmaz! İşte dünya 10 saniye oksijensiz kalırsa başımıza gelecekler, İnsanların, hayvanların ve bitkilerin hayatta kalmaları için en zorunlu maddelerin su, oksijen ve yiyecek olduğu bilinir.

Bunları okumaya yürek dayanmaz! İşte dünya 10 saniye oksijensiz kalırsa başımıza gelecekler
Editör: 15Haber
22 Kasım 2021 - 16:21
Bunları okumaya yürek dayanmaz! İşte dünya 10 saniye oksijensiz kalırsa başımıza gelecekler,

İnsanların, hayvanların ve bitkilerin hayatta kalmaları için en zorunlu maddelerin su, oksijen ve yiyecek olduğu bilinir. Bir insan veya canlı yemek yemeden 10 saniye durabilir, hatta su içmeden de durabilir. Fakat millet ve dünya 10 saniye bile olsa oksijen almadan duramaz. Kulağa fazla kısa bir vakit olarak da gelse, eğer oksijen 10 saniyeliğine bile yahut olsa dünyada büyük felaketler meydana geliyor.

FELAKETLER ARDI ARDINA GELİYOR

Oksijenin 10 saniyeliğine kaybolması durumu ilk bakışta millet için büyük bir risk teşkil etmiyor gibi gözüküyor. Fakat oksijenin olmaması durumunda vücudumuzun da yüzde 60'ının olmayacağını düşünün. Keza dünyada yaşanacak olaylar nedeniyle insanın hayatta kalabilmesi pek olası olmuyor.

DENİZLER VE OKYANUSLAR DEĞIL OLUR

Oksijen kısa süreliğine ortadan kalksaydı denizler, okyanuslar, göller, dereler de dahil tüm sular hemencecik yok olurdu. Hidrojen en hafif element olduğundan yeniden geri dönmemek üzere uçak giderdi.

İşte oksijensiz bir dünyada meydana gelecek öteki felaketler:

Oturduğumuz bütün binalar toza dönüşürdü. Betonun başlıca bileşenlerinden biri de oksijen.Herkesin iç kulağı feci şekilde patlar. Çünkü atmosfer basıncı yüzde 21 azalırdı.Dünyada kalkış yapmak için hazırlanan tüm uçaklar yere düşer, havada bulunan uçaklar ise bu 10 saniye baştan başa havada süzülürdü. Dünyanın mantosunun ve yüzeyinin yüzde 45'inin oksijen olduğundan, büyük bir yükseklikten düşüş yaşarız.Güneş'ten gelen ışık, havada bulunan parçacıklar yoluyla dağılır. Atmosferin yüzde 21'ini ortadan kaldırmaktan bahsediyorsak, parçacık sayısını da beşte bir oranında düşürmekten bahsediyoruz demektir. Bu sebepten nedeniyle hava nispeten daha karanlık olur.Yer kabuğu bir anda kırılmaya başlar... Ancakkorkmayın. Bunların hiçbirini göremez, duyamaz, hissedemeyiz. Çünkü oksijen ceset ağırlığının yüzde 60'ını oluşturur. Bütün hücrelerimizde vardır. bir anda pof diye küle dönüşürüz. Bu da demektir oysa dünyada yaşamın bitmesi için bir elementin 10 saniyeliğine değil olması tatmin edici.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Bunları okumaya yürek dayanmaz! İşte dünya 10 saniye oksijensiz kalırsa başımıza gelecekler, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum