Bunaltıcı sıcaklarla oluşan toz bulutu, Yüksekova'yı sis bulutu gibi altına aldı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde boğucu ve rüzgarlı havanın etkisiyle oluşan toz bulutu, Yüksekova'yı çevreleyen dağların altında kayboldu.

Bunaltıcı sıcaklarla oluşan toz bulutu, Yüksekova'yı sis bulutu gibi altına aldı
Editör: Derya Demir
08 Ağustos 2022 - 20:12
Bunaltıcı sıcaklarla oluşan toz bulutu, Yüksekova’yı sis bulutu gibi altına aldı, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde boğucu ve rüzgarlı havanın etkisiyle oluşan toz bulutu, Yüksekova'yı çevreleyen dağların altında kayboldu.
İlçede 3 gündür devam eden yoğun sıcaklık ve onunla başlayan aralıklı rüzgar hayatı olumsuz etkilerken, ilçedeki dağlar akşam saatlerinde sis bulutu gibi kaplandı.
Vatandaşlar, özellikle öğle saatlerinde yoğun sıcaklık nedeniyle evlerinden çıkamazken, akşam rüzgarının da etkisiyle ilçeyi çevreleyen dağlar, toz bulutu nedeniyle resmen yok oldu.
Akşam saatlerinde mahallede dolaşan vatandaşlar, tozların altında kaybolunca Cilo dağları önünde fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi.
"Bana kışı hatırlatıyor, sis bulutu gibi"
Murat Ural isimli vatandaş Murat Ural, "Günlerdir bunaltıcı bir hava var, ara ara arkadan başlayan rüzgar hayatı olumsuz etkiliyor. Günümüzde aralıklı rüzgarların etkisiyle ilçeyi çevreleyen dağlar, toz bulutu nedeniyle tamamen ortadan kalkmıştır. Görünümü kışın olduğu gibidir. "Umarım bu toz bulutu ve aşırı sıcaklıklar bir an önce sona erer. Sıcaklıklar nedeniyle öğlen kimse dışarı çıkamıyor. Mahalleyi çevreleyen dağlar tamamen yok oldu" dedi. söz konusu.
Detaylı bir şekilde, Bunaltıcı sıcaklarla oluşan toz bulutu, Yüksekova’yı sis bulutu gibi altına aldı başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum