Bulgaristan, Karadeniz açıklarında bir başıboş mayını daha imha etti , SOFYA haberleri

Son Dakika SOFYA haberleri: Bulgaristan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, dün akşam saatlerinde Karadeniz açıklarında başıboş YaM tipi deniz mayınının imha edildiği bildirildi. Bu, Bulgaristan’da iki gün içinde imha edilen ikinci başıboş mayın oldu.

Bulgaristan, Karadeniz açıklarında bir başıboş mayını daha imha etti
, SOFYA haberleri
Editör: Derya Demir
25 Ocak 2023 - 11:31
Bulgaristan, Karadeniz açıklarında bir başıboş mayını daha imha etti , SOFYA haberleri, SOFYA İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Bulgaristan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, dün akşam saatlerinde Karadeniz açıklarında başıboş YaM tipi deniz mayınının imha edildiği bildirildi. Bu, Bulgaristan’da iki gün içinde imha edilen ikinci başıboş mayın oldu.
Rusya-Ukrayna Savaşı devam ederken, Karadeniz’de sürüklenen deniz mayınları tehlike oluşturmayı sürdürüyor. Bulgaristan’ın Karadeniz kıyısındaki Kochan Burnundan geçen bir geminin mürettebatı, başıboş bir mayın olduğunu tespit ederek ilgili birimlere bilgi verdi. İhbarın ardından bölgeye helikopter gönderildi. Bulgaristan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, başıboş mayının kıyıdan 14.8 deniz mili açıkta bulunduğu ve ilk olarak Ukrayna bandıralı bir gemi tarafından görüldüğü belirtildi. Sovyetler Birliği dönemine ait olan YaM tipi deniz mayınının özel dalgıçlar tarafından kontrollü şekilde imha edildiği aktarıldı. Ayrıca mayının patlamaya hazır olduğu bilgisi paylaşıldı. Bulgaristan Deniz Kuvvetleri ise bölgede başka mayınların olabileceği ihtimaline karşın Bulgaristan kara sularından geçecek gemilere tehlike uyarısı yaptı.
Öte yandan pazartesi günü de Karadeniz kıyısındaki Tülenovo köyü yakınlarında kıyıdan 200 metre açıkta tespit edilen başıboş YaM tipi deniz mayını kontrollü bir şekilde imha edilmişti.
Bulgaristan, Karadeniz açıklarında bir başıboş mayını daha imha etti
Bulgaristan, Karadeniz açıklarında bir başıboş mayını daha imha etti
Bulgaristan, Karadeniz açıklarında bir başıboş mayını daha imha etti

Detaylı bir şekilde, Bulgaristan, Karadeniz açıklarında bir başıboş mayını daha imha etti , SOFYA haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. SOFYA ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum