Buldukları varilleri dereye döktüler: 4'ü polis 8 kişi hastanelik oldu

Buldukları varilleri dereye döktüler: 4'ü polis 8 kişi hastanelik oldu, Gündem Haberleri.

Buldukları varilleri dereye döktüler: 4'ü polis 8 kişi hastanelik oldu
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 18:11
Buldukları varilleri dereye döktüler: 4'ü polis 8 kişi hastanelik oldu, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Olay, Samsun'un Tekkeköy ilçesinin Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Tramvay İstasyonu karşısındaki dere kenarında dün gece 23.30 sıralarında meydana geldi. 'Ormanlık anana varillerden bilinmeyen bir atık madde döküldüğü' ihbarı üstüne durum yerine polis ekipleri sevk edildi. Durum yerine giden polis, park halindeki araçta 20 adet varil bulunduğunu tespit etti. Durum uygun bulunan İ.A.(25), T.İ.(30), V.A.(52) ile S.A.(28) adlı bayan bahse konu varilleri Atatürk Bulvarı üzerinde etkinlik belirten bir petrol şirketinin arka kısmında çöpe atılmış halde bulduklarını, varilleri boşalttıktan sonradan külüstür olarak değerlendireceklerini söyledi.

Polis varillerin bir kısmının ağaçlık alana, bir kısmının da dereye boşaltıldığını tespit etti. Etrafa yayılan kokular yüzünden 4'ü polis ile olay yerinde bulunan şahıslarla birlikte 8 kişi dökülen maddeden etkilenerek hastanelik oldu. Durum yerine AFAD ekipleri sevk edildi. Yapılan tespitlerde varillerde kimyasal madde etil, metil ve keton tespit edildi.

Hastaneye kaldırılan 4'ü polis 8 kişinin tedavisi tamamlanarak taburcu edildi. Tedavilerini arkasından Tekkeköy polisi göre gözaltına alınan İ.A., T.İ., V.A. ile S.A. adlı bayan, "çevrenin kasıtlı olarak kirletilmesi ve genel güvenliğin bile bile tehlikeye sokulması" suçlarından bugün Samsun Adliyesine sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye ifade veren 4 kişi adli yoklama şartıyla serbest bırakıldı.

Muhammer Ay

Buldukları varilleri dereye döktüler: 4'ü polis 8 kişi hastanelik oldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Buldukları varilleri dereye döktüler: 4'ü polis 8 kişi hastanelik oldu haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum