Bugün daha da soğuk olacak... Kar etkisini artırıyor!

Bugün daha da soğuk olacak...

Bugün daha da soğuk olacak... Kar etkisini artırıyor!
Editör: 15Haber
13 Ocak 2022 - 08:58
Bugün daha da soğuk olacak... Kar etkisini artırıyor!,

Hafta başında yurda antre yapan soğuk hava dalgası etkisini sürdürüyor. Türkiye ’nin birçok şehrinde beyaz örtü oluşurken bugün kar yağışının devam etmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarında bugün de bir arz düşüş yaşanacak, yarından sonradan ise soğuk hava an be an yurdu terk etmeye başlayacak.

TÜM YURTTA ETKİSİNİ HİSSETTİRİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara ’nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Denizli, Kütahya ve Afyonkarahisar çevreleri ile Çanakkale ’nin doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, genellikle karla karmakarışık yağmur ve kar, Akdeniz kıyılarında sağanak ve yer yer gök şamatalı sağanak, Güneydoğu Anadolu ile Şırnak çevrelerinde yağmur şeklinde görülmesi, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu ’nun güneydoğusu ve Güneydoğu Anadolu ’nun doğusunda adaleli, iç ve yüksek kesimlerde (1100 metre üzeri kesimlerde) yer yer yoğun kar yağışı biçiminde görülmesi bekleniyor.

Sabahleyin ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus bekleniyor.

Bugün daha da soğuk olacak... Kar etkisini artırıyor!, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum