Buca'da üreticinin ilk hasat coşkusu

Buca Belediyesi, vatandaşları üretime teşvik etmek için başlattığı fidan dağıtım kampanyasının meyvelerini topladı. Dağıtılan fidanlarla kendi tarlalarında üretim yapan çiftçiler, ilk hasadın coşkusunu yaşadı.

Buca'da üreticinin ilk hasat coşkusu
Editör: Derya Demir
08 Ağustos 2022 - 12:32
Buca’da üreticinin ilk hasat coşkusu, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Buca Belediyesi, vatandaşları üretime teşvik etmek için başlattığı fidan dağıtım kampanyasının meyvelerini topladı. Dağıtılan fidanlarla kendi tarlalarında üretim yapan çiftçiler, ilk hasadın coşkusunu yaşadı.
Korona virüs pandemisi sürecinde ilçe sakinlerine sağlıklı ve ulaşılabilir gıda örneği olma yolunda adımlar atan ve tarlalarını köylerde üretime geçiren Buca Belediyesi, başlattığı fidan dağıtımı projesinde amacına ulaştı. ilçe halkını tarıma yönlendirir. Belediye bünyesinde Tarım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde dağıtılan fidanlarla tarımsal üretime başlayan vatandaşlar, kendi tarlalarını oluşturup köy pazarlarında satacak. Başta gençler ve kadın girişimciler olmak üzere tüm Bucalıları tarımsal üretime teşvik etmek için duyarlı hale getirmek istediğini söyleyen Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, boş kalmayan her tarlanın ve Bucal'ın üretime katılan her katılımcısının kendilerini mutlu ettiğini belirtti. .
Karacaağaç ilçesinde belediyenin dağıttığı fidanlarla üretime başlayan yerli üreticilerden Mesude Atagün (58 yaşında) ilk hasadını gerçekleştirdi. Sevincini dile getiren Atagün, “Bu yıl artan fiyatlar nedeniyle fidan alamadık. Teşekkürler Buca Belediye Başkanımız bize bir fidan gönderdi, çok güzel, çok mutlu oldum. Ona çok teşekkürler. Fidanlar çok verimli çıktı, hepsini topluyorum, çiftçi pazarlarına, köy pazarlarına gidiyorum. gelirimi kazanıyorum. Çok teşekkür ederim" dedi.
Buca’da üreticinin ilk hasat coşkusu
Buca’da üreticinin ilk hasat coşkusu
Buca’da üreticinin ilk hasat coşkusu
Buca’da üreticinin ilk hasat coşkusu

Detaylı bir şekilde, Buca’da üreticinin ilk hasat coşkusu başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum