'Bu oyun eninde sonunda iktidarın ayaklarına dolanacak'

'Bu oyun eninde sonunda iktidarın ayaklarına dolanacak', Gündem Haberleri.

'Bu oyun eninde sonunda iktidarın ayaklarına dolanacak'
Editör: 15Haber
10 Mayıs 2022 - 23:19
'Bu oyun eninde sonunda iktidarın ayaklarına dolanacak', Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Saadet Partisi Genel Başkanı Esas Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın dün akşam ev piyasasına ilişkin açıkladığı 3 bambaşka krediyi eleştirdi.

Düzenlemeyle ilgili çarpıcı değerlendirmeler yapan Karamollaoğlu, “Hükümetin açıkladığı paket; orta sınıfın ve düşük kazanç gruplarının konut sahibi olması için değil, büyük ev üreticilerinin ellerinde kalan konut stokunu son vermek için üretilmiş ve yeniden AK Parti iktidarının kaymağını yiyen dar bir gruba yönelik çıkartılmış bir düzenlemedir” dedi.

“FİYATLAR HIZLI BİR ŞEKİLDE YÜKSELDİ”

Karamollaoğlu ’nun açıklamaları şöyle devam etti:

*Bu düzenleme küçük bir azınlığın faydasına planlanırken; orta sınıfın konut sahibi olmasını ise daha da imkansızlaştıracaktır. Konut fiyatlarındaki şişmeyi devirmek bir yana, daha çoktan fiyatların çabuk bir şekilde yükselmesine sebep olunmuştur.

*Eğer konutla ilgili akla uygun ve insanımızı önceleyen bir düzenleme yapılacaksa; bütün maliyetleri standardize edecek, arsa maliyetinden imal ve yapı maliyetlerinin düşürülmesine dek çoğu hususu regüle eden bir bakış açısı ile konuyu masaya yatırmak zorunluluğu söz konusudur.

“AKP ’NİN ‘YENİ VE YENİDEN ’ BİR OYUNU”

*Fakat söz konusu paket; sadece ama sadece Ak Parti ’nin “yeni ve baştan” bir oyunudur. Bu oyun ve hokkabazlık eninde sonunda iktidarın ayaklarına dolanacak; ama ne eyvah fakat topluma da maliyeti koskocoman olacaktır.

*İktidarın yanlış politikalarının sebep olduğu maliyeti daha fazla üstlenmek zorunda değiliz. Rantı, betonu ve bir avuç insanın menfaatini önceleyen bu iktidarı, bundan böyle konut sahibi olmayı hayal bile edemeyen, kirasını zeka ödeyemeyen milyonlarca insanımızla birlikte değiştireceğiz!

'Bu oyun eninde sonunda iktidarın ayaklarına dolanacak', başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum