'Bu milletin beklediği müjde iktidarın gittiğini görmek'

'Bu milletin beklediği müjde iktidarın gittiğini görmek', Gündem Haberleri.

'Bu milletin beklediği müjde iktidarın gittiğini görmek'
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 21:41
'Bu milletin beklediği müjde iktidarın gittiğini görmek', Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Bitmiş Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Manisa ’da partisinin 2. Klasik İl Kongresi ’ne katılarak partililer ile bir araya geldi. Kongreye çevre illerden partinin il başkanları ve yöneticileri katılırken, AKP ’li il ve ilçe yöneticilerinin de katılması dikkatleri çeken nokta oldu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi ’ne ait Kültür Sitesi Lale Salonu ’nda gerçekleştirilen kongrede Bitmiş Rahatlık Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan yaptığı konuşmada hesaplı krize değinerek AKP iktidarını eleştirdi.

“TAM BİR ÇARESİZLİK HALİNDELER”

Her Tarafta Huzur partisi Genel Başkanı Erbakan yaptığı konuşmada, Türkiye ’de yaşanan hesaplı krize değinerek toplumun bütün kesiminin büyük bir can sıkıntısı içerisinde olduğunu, AKP iktidarının ise bir çıkmazın içerisine girdiğini açıklama etti.

Erbakan konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

* “İktidar şu anda tam bir çıkmazlık haline yaşıyor. Bütün bir çaresizlik halindeler. 20 sene sonunda gelmişiz duvara toslamışız. Dövizi durduramıyorlar. Niçin durduramıyorlar, 20 senedir üretmediğim ve ihraç etmediğim için. 20 senedir kaynak ihtiyacımı dış borçla karşıladığımız için.

* Dövizi önlemek lazım o vakit dolar bozdurayım. Ellerinde bozduracak dolar kalmadı. Merkez bankasını rezervi şuanda eksi 61 milyar dolar. Üzerine birde enflasyon patlıyor. Çünkü ihracata alt bir ekonomi. Türkiye ’de ürünler her zaman ithal.

* Türkiye üretim yaptığın çiğ madde ithal. diğer taraftan üzerine kur korumalı mevduat uygulaması çıkarmışsın. Bundan da patlıyorsun. Çünkü buna da para yetiştirmen lüzumlu. Bütün bir çıkmaz sokak.”

“BİZİM ELİMİZDE KAPI GİBİ İŞ BİTİRME BELGESİ VAR”

Her Yerde Kolaylık Partisi Genel Başkanı Erbakan konuşmasına şu cümlelerle devam etti:

* “defalarca ifade ettiğimiz gibi bu işler merkez bankasını başkanını, maliye bakanını değiştirmekle olmuyor. Bu işler dolar bozdurmakla, faiz düşürmekle veya artırmakla olmuyor. Bu işler ulusal görüşle çözülür. Bu işleri biz çözeceğiz.

* Nasıl çözeceksin diye sorarlarsa işte 54 ’üncü hükümetin icraatları apaçık. Bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Bizi iş bitirme belgesi olmayanlar ile karıştırmayın. İş batırma belgesi olanlar ile karıştırmayın. Bizim elimizde kapı gibi meslek bitirme belgesi var. Çünkü biz ulusal görüşüz.”

“BU MİLLETİN ASIL BEKLEDİĞİ MÜJDE MEVCUT İKTİDARIN GİTTİĞİNİ GÖRMEKTİR”

AKP iktidarının hesaplı kriz sebebiyle bütün bir çıkmazın ve telaşın içerisinde olduğunun altını çizen Her Tarafta Huzur Partisi Genel Başkanı Erbakan konuşmasını şu cümlelerle sonlandırdı:

* “Hemen bu sıkışmışlıktan ve telaştan dolayı her gün yeni yeni müjdeler veriyorlar. Geçtiğimiz aylarda milyonlarca en düşük ücretli arzu sınırın altında yaşama mücadelesi verirken, milyonlarca emekli açlık sınırın aşağı kalan gelirle hayatta kalma mücadelesi verirken avuç içi gidiyoruz müjdesini vermişlerdi.

* Gerisinde bir en az ücretle topu topu 4 teneke ay çiçek yağı alınabilen bir ülkede, yurttaş doğalgaz faturasını ödeyemediği için evinde battaniye aşağı oturduğu bir dönemde Kanal İstanbul müjdesi verdiler. Hemen son müjdelerinde taneyle salatalık, muz, kaşıkla salça satılan bir ülkede aylık 28 bin lira ödemeyle 2 milyon liraya bir konut alma ihtiyacını müjde olarak sunuyorlar.

* Hani birileri diyordu ya ‘Kardeşim ekmek bulamıyorsanız pasta yiyin ’ diye bunlarda diyor ancak ‘Ekmek bulamıyorsanız, ev alın ’ diyor.  Bugün dal gelirli milyonlardan hangisi ayda 28 bin lira taksit ödemeye kim yanaşabilir. Bırak en düşük ücretliyi bu ülkede bir milletvekilinin, emekli milletvekili ve valinin maaşı ne kadar.

* Ayda 28 bin lira taksit taksit müjde olur mu? Bu milletin başlıca beklediği müjde 2023 seçimleri akşamında televizyonlarda bu mevcut iktidarın gittiğini görmektir. Tekrar ulusal görüş iktidarının gelmesidir. Millete asıl müjde bu olacak. Bu saatten daha sonra millete vereceğiniz diğer bir müjde kalmadı.”

Konuşmaların gerisinde Her Yerde Refah Partisi Manisa İl Başkanlığı ’nın 2 ’nci alışılmış kongresi gerçekleştirildi. Kongrede tek liste ile başkan adayı olan mevcut il başkanı Hakan Lalebaş, delegelerin oylarıyla bitmiş başkan seçilerek güven tazeledi.

'Bu milletin beklediği müjde iktidarın gittiğini görmek', başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum