evde masajmasaj istanbul

Bu dümene dikkat, dilencilerin son modası

Olay, Kocaeli'nin Darıca ilçesi Bayramoğlu Mahallesi'nde meydana geldi.

Bu dümene dikkat, dilencilerin son modası
Editör: 15Haber
10 Ekim 2021 - 11:42

Olay, Kocaeli'nin Darıca ilçesi Bayramoğlu Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde sokak üzerinde gezen 2 yurttaş, çöp konteynırının yanında bir adam ve bir kadının kucaklarında çocukla birlikte oturup dilendiklerini fark etti. Uyuşuk yatan çocuğun durumundan endişelenen vatandaşlar, durumu polis ve zabıta ekiplerine bildirdi. O sırada bölgede devriye atan bekçiler, olaya müdahale etti. Şahsın nereden ve niçin geldiğini sorgulayan ekipler, GBT yapılabilmesi için erkek şahıstan kimlik istedi.

Kimliğinin yanına olmadığını söyleyen şahsın yalanı, ayağa kalkınca ortaya çıktı. Şahsın ayağa kalkmasıyla birlikte yanında getirdiği kimliğinin yere düştüğü fark eden vatandaşlar, ekiplere gösterdi. Kimliği alarak GBT sorgusu yapan ekipler, G.H. isimli şahsın korona virüs hastası olduğunu ve karantinada olması gerektiğini tespit etti. İstanbul Pendik'ten yalvarmak için Kocaeli'ye geldiği tespit edilen şahsa cezai operasyon uygulandı. Foyası ortaya çıktığında ekiplere iyileştiğini söyleyen kişi, ceza yazılmaması için de uzun süre dil döktü.

"O çocuğa ne verdiler, ne yaptılar onu da bilmiyoruz"

Aynı bölgeden 2 defa geçtiklerini ve şahısların ikisinde de yanlarında bir çocukla dilendiğini gördüklerini anlatan Latif Bariz, "Biz bu soğukta çocuğun burada olmasına üzülerek, zabıta ve polis ekiplerini aradık. Öncesinde polisi aramıştık, bizi zabıtaya yönlendirdiler. Zabıta ekiplerine biz yardımcı olmaları için talepte bulunduk ve ekiplere de 'Biz burada olacağız ve bekleyeceğiz' diye belirttik. Talih eseri bekçi arkadaşlar buradaymış, biz de onlara destek olmak amacıyla burada bulunduk. Zabıtalar da buraya gelmeseydi biz burada gerekirse evlerine değin takip edecektik. Yalnızca 10 dakika içerisinde 2 araba buraya geldi ve 2 arabadan para aldılar. O çocuk orada baygın yatıyor. Bu uyuma yok, bu bir baygınlık. O çocuğa ne verdiler, ne yaptılar onu da bilmiyoruz. 'Kimliğim yok' dedi, ayağa kalktığında kimliğini biz bulduk, yerdeydi. Kimliğini verdik, artı çıktı. Paraya ihtiyacı olduğunu söylemesine karşın kendisi Pendik'ten buraya gelecek parayı bulabilmiş ve oradaki belediye ekiplerinden yardım talep etmemiş, gelmiş burada 'Devlet bana bakmıyor' diyor, o kadar bir dünya yok" dedi.

Mustafa Uslu - Güven Gök

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum