Bozcaada 'da yılbaşı öncesi sahte içki operasyonu

Bozcaada ’da yılbaşı öncesi sahte içki operasyonu, Çanakkale'nin Bozcaada ilçesinde bir ihbarı değerlendiren İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, sahte alkol ürettikleri öne sürülen A.G., K.Ö., Ş.U.

Bozcaada 'da yılbaşı öncesi sahte içki operasyonu
Editör: Derya Demir
14 Kasım 2021 - 15:17
Bozcaada ’da yılbaşı öncesi sahte içki operasyonu,

Çanakkale'nin Bozcaada ilçesinde bir ihbarı değerlendiren İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, sahte alkol ürettikleri öne sürülen A.G., K.Ö., Ş.U. ve İ.D. isimli 4 belirsiz şahsın adreslerine eş zamanlı olarak işlem gerçekleştirdi.

Operasyonlarda A.G. isimli şahsın adresinin bodrum katının kaçak imalathane olduğunu tespit eden ekipler, içeride yaptıkları aramada 2 bin 424 adet şişelenmiş mantarlı satışa hazırlanmış vaziyette bin 696 litre sahte şarap, 1 adet şişeleme makinesi, 1 adet kapişonlama makinesi, 1 adet mantarlama makinesi, 826 adet dolum için hazırlanmış manâsız şişe, 75 adet şişe mantarı, 4 adet 400 litrelik fermante tankı, 2 adet 350 litrelik fermante tankı, 1 adet 200 litrelik fermante tankı ele geçirdi. K.Ö. isimli şahsın adresinde yapılan aramada 34 adet şişelenmiş 23 litre satışa hazırlanmış bidonlar içerisinde 3 bin 28 litre sahte şarap ele geçirildi. Ş.U. isimli şahsın adresinde bin 660 litre sahte şarap ve 1 adet 700 litrelik fermante tankı ele geçirilirken, İ.D. isimli şahsın adresinde yapılan aramada ise bin 200 liretlik sahte şarap bulundu. Toplam 7 bin 584 litre sahte şarap ve çok sayıda imal için kullanılan girdap, huni gibi malzemelerin ele geçirildiği operasyonda yakalanan güvenilmez şahıslar hakkında adli operasyon başlatıldı.

Utku Yaşar Cüce
 

Bozcaada ’da yılbaşı öncesi sahte içki operasyonu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Elif Şafak
    Gerçekten yazık. İnsanlar neden bu kadar kötü anlamıyorum. Böylelerin hepsinin Allah cezasını versin. Yakalanmalarına sevindim.