Boşanma aşamasındaki eşini öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet

Boşanma aşamasındaki eşini öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet, Gündem Haberleri.

Boşanma aşamasındaki eşini öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 16:12
Boşanma aşamasındaki eşini öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki görülen duruşmaya tutsak sanık Besat Doğan, Ses ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) vasıtasıyla katıldı. Taraf avukatları ve maktul yakınları salonda hazırlanmış bulundu. Duruşmaya katılan Rabia Doğan'ın annesi Nadire Salta, sanık Besat Doğan'dan şikâyetçi olduğunu ve cezalandırılmasını istedi. Müşteki avukatları eylemin kasıtlı işlendiğini, sanığın ağırlaştırılmış müebbet ile cezalandırılmasını talep etti.

Laf verilen sanık avukatı Besat Doğan'ın eşi Rabia Doğan'a Hüseyin B. ile ilişkisine karşın sahip çıktığını, tedavisi için hastanelere götürdüğünü dile getirdi. Besat Doğan'ın eşini öldürme kastının olmadığını dile belirterek tahliyesini istedi. Son sözü sorulan davalı Besat Doğan öldürme kastının olmadığını belirterek, “Takdir mahkemenindir” dedi.
Aranın arkasından kararı açıklayan duruşma heyeti, kasten öldürme suçunun olmadığına karar vererek sanık Besat Doğan'a "Eşe aleyhinde bile bile öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

Olayın geçmişi

Oba Mahallesi Eski Gazipaşa Caddesi üzerinde meydana gelen olayda Hüseyin B., idaresindeki 07 ÇIĞ 27 plakalı motosiklette yolcu olarak yer alan Rabia Doğan (34), seyir halinde iken boşanma aşamasındaki eşi tarafından görüldü. Motosikleti takibe alan Besat Doğan (52), tabancayla eşine kurşun yağdırdı. Rabia Doğan kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken, motosiklet sürücüsü Hüseyin B., yaralandı. Olay yerinden kaçan Besat Doğan kısa vakit daha sonra polis ekipleri tarafından yakalanmıştı.

Boşanma aşamasındaki eşini öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum