evde masajmasaj istanbul

Borçka Belediyesinin Nobel paylaşımı gündem oldu, Siyaset Haberleri

Artvin Borçka Belediyesi, Twitter'dan 2021 Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan Abdulrazak Gurnah'ı kutlamak isterken yanlışlıkla Morgan Freeman'ın fotoğrafını yayınladı.

Borçka Belediyesinin Nobel paylaşımı gündem oldu, Siyaset Haberleri
Editör: 15Haber
10 Ekim 2021 - 02:19

Artvin Borçka Belediyesi, Twitter'dan 2021 Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan Abdulrazak Gurnah'ı kutlamak isterken yanlışlıkla Morgan Freeman'ın fotoğrafını yayınladı. Paylaşımın kısa sürede gündem olmasının ardındaki yeni bir paylaşım daha yapan belediye, bu sefer de şarkıcı Tarık Mengüç'ün fotoğrafını kullandı.

Paylaşımda, "2021 Nobel Edebiyat Ödülü'nü Zanzibar kökenli romancı Abdulrazak Gurnah kazandı. Kendisini kutluyor, yeni romanlarını sabırsızlıkla bekliyoruz" ifadesi yer aldı.

Belediyenin bir sonraki paylaşımında da şarkıcı Tarık Mengüç'ün fotoğrafı paylaşılarak, "Gogel araştırmasında harf hatası yüzünden hatalı foto yüklemişiz. 2021 Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan romancı Abdulrazak Gurnah'ı kutluyoruz" denildi.

Borçka belediye Başkanı Ercan Orhan yaptığı açıklamada, “Açık Konuşmak Gerekirse esprimizin bu kadar beğenileceğini, sosyal medya diliyle söylersek yürüyeceğini beklemiyorduk. Z kuşağından bir defa daha umutlandık. Nobel Edebiyat Ödülü'nü şampiyon romancı Abdulrazak Gurnah'ı kıymetli aktör Morgan Freeman ’ın fotosuyla verirken niyetimiz ‘bu adam aktör, hakiki Gurnah kimdir? ’ diye meraklandırmak ve şayet de bir kitabının okunmaya başlamasına vesile olurken bununla beraber hoş ilçemizin de adını duyurmaktı. Başardık sanırım. Esprinin devamında ise artık abartının dozunu daha da arttırıp değerli müzik insanı Tarık Mengüç ’ün fotosuyla vererek ilkini kasıtlı yaptığımızın altını çizmek istedik. Google'ı gogel yazarak ilk kelimeden zaten belirli etmiştik. Her iki espriye gelen yorumlara bakılınca ilkinde gerçekten bilmediğimizi sananlar ikincisinde olayın mantığını çok ivedi çözdüler” ifadelerini kullandı.

Borçka Belediyesi geçmişte ise sosyal ağ hesabından yapılan paylaşımda, Prenses Diana ve eşi Prens Charles'in fotoğrafları paylaşılarak balayı tatillerini ilçelerinde geçirdiklerine yer vermişti.

KAYNAK: İHA Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum