Bodrum yine kabusu yaşıyor

Bodrum yine kabusu yaşıyor, İlçede aralıklarla devam eden sağanak yağış, zaman zaman hızını arttırıyor.

Bodrum yine kabusu yaşıyor
Editör: 15Haber
11 Ocak 2022 - 16:31
Bodrum yine kabusu yaşıyor,

İlçede aralıklarla devam eden sağanak yağış, zaman zaman hızını arttırıyor. Yağışla birlikte yarımadanın değişik noktalarında toprak kaymaları, istinat ve bahçe duvarlarında yıkılmalar meydana geldi.

Eskiçeşme Mahallesi ’ndeki bir sitede toprak kayması ve duvar yıkılması yaşandı. Büyük bir gürültüyle yıkılan duvar, daha alçak kısımdaki inşaat temelinin üstüne çöktü, bölgedeki su boruları patladı.

BAZI VATANDAŞLAR TAHLİYE EDİLDİ

İhbar üzerine zabıta ekipleri bölgeye sevk edildi. Ekipler şerit çekerek emniyet önlemi aldı. Çöken duvarın üst kısmında bulunan binadaki vatandaşlar ise tedbir amacıyla terhis edildi.
Yalıkavak ve Geriş mahallelerinde de nehir taştı. Evler ve bahçeler sular aşağı kaldı. Yalıkavak – Gümüşlük Yolu taşkın nedeniyle trafiğe kapatıldı. Ekipler, kapanan yolu başlamak için çalışmalarına devam ediyor.

İslamhaneleri ve Peksimet mahallelerinde bazı evleri su bastığı öğrenildi. Belediye ve itfaiye ekipleri su basan noktalarda tahliye çalışmalarını sürdürüyor.  (İHA)

Bodrum yine kabusu yaşıyor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum