Bodrum'da satışa çıkarılan hazine arazileri meclis gündeminde

Bodrum'da satışa çıkarılan hazine arazileri meclis gündeminde, Gündem Haberleri.

Bodrum'da satışa çıkarılan hazine arazileri meclis gündeminde
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 09:28
Bodrum'da satışa çıkarılan hazine arazileri meclis gündeminde, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Muğla ’nın Bodrum ilçesine bağlı turistik Gökçebel Mahallesi ’nde satışa çıkarılan define arazileri CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin tarafından TBMM ’ye taşındı. CHP Muğla Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Süleyman Girgin TBMM Genel Kurulu ’nda yaptığı konuşmada özelleştirme idaresi tarafından ihaleye çıkarılan Bodrum Gökçebel ’deki arazileri gündeme getirdi.

“ELDE AVUÇTA NE KALDIYSA SATIYORLAR”

‘ ’Türkiye ’nin en büyük stratejik millet işletmelerini özelleştiren Özelleştirme İdaresi Başkanlığı son yıllarda  elde avuçta ne dek arsa arazi varsa satıyor ’ ’ diyen Girgin şunları söyledi; “Kasa tamtakır. İktidar para bulmak için Hazine taşınmazlarının haraç mezat satışına son sürat devam ediyor.

Türkiye son 20 yıldır, kadir değer bilmez bir hayırsız mirasyedi iktidar göre yönetiliyor. Adeta öç alırcasına cumhuriyet kazanımları har vurup harman savurdular, yetmedi define  arazilerini satıp savuruyorlar. Son üç yılda 250 arsa ve arazi satıldı ’ ’ ifadelerini kullandı.

“HAZİNE ARAZİLERİNE LOJMAN YAPILSIN”

Girgin sözlerine şöyle devam etti; ‘ ’Özelleştirme İdaresi ’nin 5 Mayıs tarihli ilanına göre; aralarında Bodrum ’daki iki arazinin de bulunduğu taşınmazlar satışa çıktı. Bodrum Gökçebel ’de konut alanı olarak planlanan arazileri kamu personellerimizin lojman ihtiyacına karşın kullanmak neden aklınıza gelmiyor? Ev kiraları çalışanların aldığı ücretleri geçti.

Özel ve halk çalışanları maaşlar yetmediği için bölgeyi terk ediyor. Ülke genelinde Milli Emlak ’a ait arazilerden belirli bir bölümünü lojman tamamlanmak üzere niçin ayırmıyorsunuz?” dedi.

“KAMUSAL HİZMET İÇİN KAMULAŞTIRMA YAPMIYORSUNUZ”

Girgin açıklamasının sonunda ise ‘ ’Bu ülkenin her yerini parsel parsel satmaya yeminli misiniz? Elde olanı satmaktan diğer bir yol bilmiyor musunuz? ’ ’ diyerek tepkisini gösteren Girgin, “Hazine arazileri rant uğruna satılırken diğer tarafta kamusal hizmet alanları mektep, sağlık, karakol, spor, sosyal kültürel vb. tesis alanları devletleştirme yükünden dolayı alınamamakta ve dolayısıyla millet hizmetleri aksamaktadır.

Özelleştirme İdaresi eliyle ulus arazilerine rant temelli imar planlarına son verilmelidir. Ulus arazileri kamunun ihtiyaçlarına kadar kullanılmalıdır ’ ’ diyerek sözlerini tamamladı.

Bodrum'da satışa çıkarılan hazine arazileri meclis gündeminde, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum