Bodrum 'da kırmızı alarm: 'dışarı çıkmayın' uyarısı yapıldı

Bodrum ’da kırmızı alarm: 'dışarı çıkmayın' uyarısı yapıldı, Bodrum'da önceki gün başlayan ve halen devam edan sağanak yağmur nedeniyle onlarca ev ve iş yeri sular aşağı kaldı.

Bodrum 'da kırmızı alarm: 'dışarı çıkmayın' uyarısı yapıldı
Editör: 15Haber
11 Ocak 2022 - 22:07
Bodrum ’da kırmızı alarm: 'dışarı çıkmayın' uyarısı yapıldı,

Bodrum'da önceki gün başlayan ve halen devam edan sağanak yağmur nedeniyle onlarca ev ve iş yeri sular aşağı kaldı. Yaşanan su baskını felaketi sebebiyle Bodrum Belediye ekipleri mesaiyi 24 saate çıkardı. Bir yandan takviye hizmetleri su basan konut ve meslek yerlerinin sularını boşaltırken, temizleme işlerine alt ekipler ise iş yerlerini, evleri ve mazgallarda biriken çöpleri temizliyor.

Gece gündüz takviye gidiyor

Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri dört gündür Bodrum'da etkin yağmurda hasar görebilen konutlarını, işyerlerini su basan vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek için çalışıyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü kadar saptama edilen ihtiyaçlar anında iletiliyor, 24 saat her tarafında hizmet veren Kültür ve Sosyal İşler personeli vatandaşın ihtiyacı olan battaniye, yatak, yakacak, temizleme malzemesi ve gıdaları ulaştırmaya çalışıyor.

Konuyla ilgili tanımlama yapan Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun, “Biz Bodrum Belediyesi olarak vatandaşımızın yanında olacağız. Başkanımız Ahmet Aras'ın verdiği talimatlar doğrusunda hasar tespiti yapıyoruz, belediyemizin imkanları çerçevesinde vatandaşımıza derman olmaya çalışıyoruz. AFAD, Muğla Valiliğimiz ve Muğla Büyükşehir Belediyemiz ve diğer kurumlarla süreçte koordineli bir şekilde selden zarar görebilen vatandaşımıza destek olmaya hazırız. Belediye olarak günün ihtiyaçlarını 4 gündür halkımıza çözmek için çalışıyoruz” dedi.

"İhtiyacı olmayan dışarı çıkmasın"

Bodrum Belediyesi sosyal medya hesaplarından ve megafonlardan dikkat yapılarak “İlçemizde devam eden yağışlardan dolayı yaşanabilecek olumsuzluklara karşısında vatandaşlarımızdan itinalı ve itinalı olunmasını, gerekmedikçe evlerinden çıkmamalarını rica ediyoruz” paylaşımında bulunuldu.

Yardım Hizmetleri ve Temizlik Hizmetleri Müdürlüğünden Sorumluluk Sahibi Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz ise konut ve işyerlerindeki su baskınlarına hemen müdahale ettiklerini belirterek, “İlçemizde yaşanan sağanak yağmur sebebiyle su taşkınları oluştu. Bunun için tüm ekibimiz 24 saat mesai gözetmeksizin çalışmalarını sürdürüyor. Bir taraftan sel oluşan evlerdeki suları tahliye ediyoruz, diğer taraftan ise evlerin, meslek yerlerinin temizliğini yapıyoruz. Mazgallar ve akarsu yataklarının çoğunda evsel atık var çöp birikintileri çay yataklarının ağzını kapatmıştı. Bazı akarsu yataklarında gördüğümüz manzaralar ise bizi üzdü. Kamyon tekerinden, pet şişeye, çöp poşetlerinden, çoğu evsel atık olduğunu gördük. Yaralar sarılana değin çalışmalarımız sürecek. Başkanımız Ahmet Aras 4 gündür sahada ve vatandaşlarımızın mağduriyetlerini onarmak için canla başla çalışıyor. Tüm belediye personelimiz sahada olup yağmurlar dinip, yaralar sarılana kadar da sahada olacaktır” biçiminde konuştu.

Eren Ayhan - Hamdi Yörür
 

Bodrum ’da kırmızı alarm: 'dışarı çıkmayın' uyarısı yapıldı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum