evde masajmasaj istanbul

BM'den Suriye için Kovid-19 uyarısı: Vaka sayısı yüzde 170 arttı, Dünya Haberleri

BM Genel Sekreter sözcülerinden Farhan Haq, günlük basın brifinginde, Suriye'nin kuzeybatısında, son dönemde gelişen çatışmalar, idareli kriz ve Kovid-19 sebebiyle kötüye dışarı giden insani durumdan endişe duyduklarını söyledi. İdlib'in güneyine karşın hava saldırıların

BM'den Suriye için Kovid-19 uyarısı: Vaka sayısı yüzde 170 arttı, Dünya Haberleri
Editör: 15Haber
02 Ekim 2021 - 15:19

BM Genel Sekreter sözcülerinden Farhan Haq, günlük basın brifinginde, Suriye'nin kuzeybatısında, son dönemde gelişen çatışmalar, idareli kriz ve Kovid-19 sebebiyle kötüye dışarı giden insani durumdan endişe duyduklarını söyledi.

İdlib'in güneyine karşın hava saldırılarının yoğunlaştığını ve bölgede günlük çatışmalar yaşandığını bildiren Haq, Kovid-19 vakalarındaki artışın da son derece endişe verici olduğunu ifade etti.

Haq, İdlib'de günlük 1000'in üstünde vaka görüldüğünü vurgulayarak, Kovid-19 vakalarında son bir ayda yüzde 170 çoğaltma olduğuna dikkati çekti.

İdlib'de nüfusun yüzde 3'ünden daha azının Kovid-19'a aleyhinde aşılandığını gösteren Haq, 1,6 milyon kişinin kalabalık kamplarda yaşadığı İdlib'de salgının çabuk yayılmasından üzüntü duyduklarını söyledi.

BM'ye kadar Suriye'nin kuzeybatısında nüfusun yüzde 97'si, fazla sefalet içinde yaşıyor ve insani destek ve esas hizmetlere gereksinim duyuyor.

KAYNAK: AA Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum