Bizi bu duruma getirenlere hakkımızı helal etmiyoruz haberi

Bizi bu duruma getirenlere hakkımızı helal etmiyoruz, Gündem Haberleri.

Bizi bu duruma getirenlere hakkımızı helal etmiyoruz haberi
Editör: 15Haber
24 Ocak 2022 - 05:45
Bizi bu duruma getirenlere hakkımızı helal etmiyoruz, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Batuhan SERİM- Sinan TUNÇ/ SÖZCÜ

Kar – kış  demeden ucuz ekmek alabilmek için kuyruğa girmek zorunda kalan vatandaşlar çok acıklı. İstanbul Kartal Meydanı ’ndaki Millet Ekmek kuyruğunda bekleyen vatandaşlar SÖZCÜ ’ye şunları söyledi:

Munzur Ayata: 72 yaşındayım, dün yağmurun altında burada ben 3 saat bekledim. Ben askeri cuntaları da gördüm lakin ekmek kuyruğunu hiç böyle görmedim. Artık bunu, bizi yönetenler düşünsün.

Mustafa Özer: En ucuz meyve 5 lira. Alamıyor yurttaş. ‘Türkiye çağ atlıyor ’ diyor. Türkiye ’de böyle ekmek kuyrukları olacağı hiç aklınıza gelir miydi? Ben 76 yaşındayım, daha yeni görüyorum. Türkiye, ‘tek adam yönetiminden ’ bu hale geldi.

SAVAŞ MI ÇIKTI?

Ali Rıza Uyan: Türkiye ’de savaş olsaydı olur ya ekmek kuyruğu olurdu. Allah ’a şükür savaş değil. Dağıtılmış iktidarlar geldi geçti, hepsini gördüm, böyle bir şey yoktu. Bu kurulan vakıflar yüzbinler götürüyor.

Mehmet Yıldırım: Memleketi bu ülkü getirenler utansın. Ben hakkımı helal etmiyorum. Ben birincil defa böyle ekmek kuyrukları görüyorum. Kuyrukta asgari 2.5-3 saat bekliyoruz.

Nazmi Yılmaz: Bizi bu duruma düşürenler utansın. Ekmek 3 lira olmadan önce fırından alabiliyorduk ama acilen irk ne yapsın?

Faik Afar Bitkaya: Saatlerdir buralardayız, ekmek bekliyoruz. Evde 6 kişiyiz. baştan savma yaşıyoruz.

İbrahim Kaşıkçı: Milletin halini görüyorsunuz. Geçmiş senelerde patates-soğan kuyruğu vardı, bazı şeyleri götürdü. Acilen de ekmek kuyruğu götürecek baştakileri.

Bizi bu duruma getirenlere hakkımızı helal etmiyoruz, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum