Ecem Erkek Kimdir, nereli, kaç yaşında, sevgilisi, evli mi

Ecem Erkek Kimdir, nereli, kaç yaşında, sevgilisi, evli mi

Ecem Erkek Kimdir aslen nereli nerede doğdu cevapları aşağıda bilgi verilmektedir.

1989 senesinde Ankara'da hayata merhaba dedi. Aslen Sivas, İmranlılıdır.[1] 2006 senesinde Ankara Ömer Seyfettin Lisesi'nden mezun olduktan sonra oyuncu olmaya karar vererek 2007-2008 seneleri arasında Mamak Belediyesi Konservatuvarında tiyatro eğitimi ve 2008 senesinde Hacettepe Üniversitesi Türkçe Topluluğu'nda diksiyon eğitimi dersleri almıştır. ecem erkek

2009 senesinde Ankara Sanat Tiyatrosu'nda kursiyerlik yapmış, daha sonra ise 2010 senesinde Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Anasanat Dalı bölümünü kazanmış, bu bölümden 2015 senesinde mezun olmuştur.[2] Oyunculuk kariyerine tiyatro oyunlarıyla başlamış olan oyuncu; Amerikan Rüyası, Woyzeck, Üç Kuruşluk Opera, Tersine Dünya, Romeo & Juliet ve Şark Dişçisi şeklinde oyunlarda yer almıştır.[3] 2017'de yıldız TV'de yayımlanan yaşam Sırları dizisinde yer edinen oyuncu,[4] daha sonra Show TV'de piyasaya sürülen Güldür Güldür Show isminde tiyatro oyununun ekibine iştirak etmiştir. 2018 senesinde Hakan: Muhafız dizisinde iki bölümde yer edinen[5] oyuncu, 2020 senesinde 46. Altın Kelebek Ödüllerinde En İyi kadın komedi Oyuncu adayı olmuş,[6] ödül etkinliği 2020 İdlib saldırısı sebebiyle iptal edilmiştir.[7] Daha sonra gerçekleştirmiş olan törende ödülü kazanmıştır.

Ayrıca taksim Trio ile beraber Bu Da Gelir Bu Da Geçer ve Nereden Bileceksiniz şarkılarını seslendirmiştir.[8]

2021 senesinde ise ilk beyaz perde bilgi birikimi olan Yılmaz Erdoğan'ın Sen Hiç Ateşböceği gördün mü? Adlı tiyatro eserinden uyarlanan Sen Hiç Ateşböceği gördün mü? Filminde Gülseren Biröz karakterini canlandırarak gerçekleştirmiş oldu. Yine 2021 senesinde 2017'den beri Güldür Güldür Show programında canlandırdığı Naime karakterinede veda etti.