Bitlis 'te 2 terörist etkisiz hale getirildi

Bitlis ’te 2 terörist etkisiz hale getirildi, Bitlis Valiliği kadar 18 Kasım Perşembe günü sokağa çıkma yasağı duyuru edilen merkez ve Mutki ilçesi sınırları içerisindeki; Ziyaret, Esen, Kayadağ, Karbastı, Dilek, Sarpkaya, Kaşak, Taşlıdere, Ocakbaşı, Tolgalı, Sivrice, Aç

Bitlis 'te 2 terörist etkisiz hale getirildi
Editör: 15Haber
22 Kasım 2021 - 14:03
Bitlis ’te 2 terörist etkisiz hale getirildi,

Bitlis Valiliği kadar 18 Kasım Perşembe günü sokağa çıkma yasağı duyuru edilen merkez ve Mutki ilçesi sınırları içerisindeki; Ziyaret, Esen, Kayadağ, Karbastı, Dilek, Sarpkaya, Kaşak, Taşlıdere, Ocakbaşı, Tolgalı, Sivrice, Açıkalan ve Salman köy ve mezraları bölgelerinde başlatılan hava destekli operasyonlar kesintisiz devam ediyor.

Çevre illerden çok sayıda birliğin de yardım verdiği operasyonlarda, bölücü terör örgütü (BTÖ) mensuplarının bulunduğu değerlendirilen alanlar tel tek taranırken, barınma amaçlı kullandıkları değerlendirilen sığınaklara ise operasyonlar düzenleniyor. devam eden operasyonlar kapsamında Mutki bölgesinde hava kuvvetlerinin de desteği ile 2 terörist ölü olarak ele geçirildi.

Bölgedeki arama tarama faaliyetlerini genişleten emniyet güçlerinin bölgede bulunan Sarpkaya mevkiinde içerisinde bölücü terör örgütü (BTÖ) mensuplarının bulunduğu değerlendirilen bir mağara saptama ettiği, saptama edilen mağaraya karşın operasyonun devam ettiği öğrenildi.

öte taraftan; sokağa çıkma yasağı ve operasyonların devam ettiği bölgede teröristlere ait fazla sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Bitlis ’te 2 terörist etkisiz hale getirildi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum