'Bir velet öldü diye cemaatleri mi kapatacağız?' diyen siyasetçi geri adım attı

'Bir velet öldü diye cemaatleri mi kapatacağız?' diyen siyasetçi geri adım attı, Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK Üyesi Ahmet Namık Akdoğan, Enes Kara ’nın ölümü sonrası yaptığı açıklamanın latife amaçlı olduğunu öne sürdü. LATİFE YAPMIŞ Ailesinin zoruyla kaldığı c.

'Bir velet öldü diye cemaatleri mi kapatacağız?' diyen siyasetçi geri adım attı
Editör: 15Haber
13 Ocak 2022 - 15:05
'Bir velet öldü diye cemaatleri mi kapatacağız?' diyen siyasetçi geri adım attı,

Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK Üyesi Ahmet Namık Akdoğan, Enes Kara ’nın ölümü sonrası yaptığı açıklamanın latife amaçlı olduğunu öne sürdü.

LATİFE YAPMIŞ

Ailesinin zoruyla kaldığı cemaat yurdundaki baskıdan şikayet ederek hayatına son veren tıp öğrencisi Enes Kara ’nın ölümüyle ilgili BBP MKYK Üyesi Ahmet Namık Akdoğan, dün partisinin düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada “Bir velet öldü diye cemaatleri mi kapatacağız? Bir ayyaş öldü diye meyhaneleri mi kapatacağız? O zaman ÇYDD, Atatürkçü Fikir Derneği, lions, bu gibi yerler de kapatılsın” sözleri sonrası sosyal ağ hesabından paylaşımda bulundu.

Sosyal medyada ‘velet ’ paylaşımı ile tt olan olay sonrası Akdoğan sosyal medya hesabından, “Siz siz olun gazetecilerin olduğu bir ortamda samimiyetlerine güvenip latife yapmayın. Kardeşim ben bunun latife olduğunu orada bulunan 13 gazeteci arkadaşın huzurunda söyledim. Ondan sonra da evladımızın intiharına üzüldüğümü kendine uygunsuz bir yurtta kalmaması gerektiğini ifade ettim. Etmedim mi?” paylaşımında bulunarak yaptığı açıklamanın ‘latife ’ olduğunu öne sürdü.

Fakat BBP MKYK Üyesi Ahmet Namık Akdoğan ’ın bu paylaşımı daha da çok tepki alması üzerine Akdoğan paylaşımını silmek zorunda kaldı.

ÜZGÜNÜM

40 yıldır siyaset ve farklı alanlara yönlendirilmiş sivil toplum görevlerinde bulunan Akdoğan yazılmış bir tanımlama yaparak olaydan dolayı yaşadığı üzüntüsünü dile getirdi. Akdoğan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

* Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazeteci arkadaşları misafir ettiğimiz bir buluşma tertip ettik.

* Salona girerken, çoğunu yıllardır tanıdığım 13 basın mensubu arkadaşın, kendi aralarında ‘cemaat yurtlarının kapatılması ’ ile ilgili samimi bir ortamda tartıştıklarını gördüm.

* Kullandığım kelimeleri tamamen hatırlamamakla birlikte, ‘Münferit bir olay yüzünden bütün yurtların kapatılmaması gerektiği… ’ ve alkollü bir şahıs kadar katledilen bir kızımızı misal göstererek, ‘O zaman meyhaneleri de kapatalım mı?” anlamında bir şeyler söylediğimi hatırlıyorum. Ardından planlanan toplantımız devam etti.

* Toplantıda, bu konu ve hitabe hiç gündeme gelmedi. Görüşme sonrasında, iki basın mensubu şahsın, aramızda ayak üstü geçen konuşmayı haber haline getirdiklerini ayrım ettim. Sonrasında öyle fazla haber sitesi, konuyu gündeme taşımaya çalıştılar.

* Söylediklerimin haklılığı ya da haksızlığı üstünde bir açıklama ve yorum gerçekleştirmek istemiyorum. Bunun, bugün için bir anlamının da olmadığını düşünüyorum.

* Düşündüklerimin açıklama şekli de yeri de zamanı da yerinde değildi. Enes kardeşimizin elim bir şekilde vefatının peşinde, böyle bir konu ve bu şekilde gündeme geldiğim için üzgünüm.

* Ailesinden, gazeteci arkadaşlarımızdan, mensup olduğum camiadan ve kamuoyundan özür dilerim. Genel Merkezimizle de görüşüp, üzerime düşen ne varsa keza gereğini yapacağım.

HER ACI BİZİM ACIMIZDIR

Haberin internet sitelerinde yayılmasıyla birlikte BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de benzer saatlerde ortamı yumuşatmak amacıyla Enes Kara ile ilgili sosyal medya hesabından başsağlığı mesajı paylaştı. Destici paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

* Bu ülkenin her acısı bizim açımızdır. Enes Kara ’nın kaldığı yurtta hayatına son vermesinden büyük üzüntü duydum. Ailesine başsağlığı ,tahammül diliyorum. Bu hadise bir kutuplaşma meselesi yapılmadan gerekli araştırmalar yapılıp tekrarının yaşanmaması için de tüm tedbirler alınmalıdır.

 

'Bir velet öldü diye cemaatleri mi kapatacağız?' diyen siyasetçi geri adım attı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum