Bir Rus oligarkın yatı daha Muğla açıklarında

Bir Rus oligarkın yatı daha Muğla açıklarında, Gündem Haberleri.

Bir Rus oligarkın yatı daha Muğla açıklarında
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 23:45
Bir Rus oligarkın yatı daha Muğla açıklarında, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Rusya ’nın Ukrayna ’yı işgalinin arkasından, Rus oligarklar yatlarını el konulmaması için Muğla kıyılarına göndermeye devam ediyor.

DOMİMİNİK CUMHURİYETİ ’NDEN MUĞLA KIYILARINA

Uzun süre Dominik Cumhuriyeti ’nin başkenti Santo Domingo ’daki bir limanda bulunan Flying Fox (Uçan Tilki) isimli yatın, ABD kadar Kamenşçik ’e karşın başlatılan para temize çıkartma ve tabanca kaçakçılığı soruşturması ardından buradan ayrılarak Türkiye ’ye yöneldiği belirtilmişti. Takriben 5 gün süren bir seyahatin gerisinde lüks yat bugün akşam saatlerinde Akdeniz ’deki Rodos Adası açıklarından Muğla kıyılarına geldi. Flying Fox yatının rotasını Dalaman açıklarına doğru yönelttiği görüldü.

SON OLARAK İKİ YIL ÖNCE BODRUM ’A GELMİŞTİ

Son olarak 28 Ekim 2021 tarihinde Muğla ’nın Bodrum ilçesine gelerek Türkbükü Koyu ’na demirleyen yat SÖZCÜ muhabiri kadar görüntülenmişti. 400 milyon dolarlık dev yatta büyük bir yüzme havuzu, sinema, hastane ve iki helikopter pisti bulunuyor. Kamenşçik, Moskova ’daki Domodedovo Havalimanı ’nın başkanı ve Forbes ’a kadar serveti 2,1 milyar doları buluyor.

RUS MİLYARDERLER YATLARINI MUĞLA KIYILARINA GÖNDERDİ

Ukrayna işgali sonrasında birçok Batılı ülke Rusya ’ya yaptırımları hayatı geçirirken Türkiye yaptırım uygulayan ülkeler aralarında yer almadı. Son haftalarda Roman Abramoviç, Aleksander Abramov ve Oleg Deripaska gibi çoğu Rus oligark da yaptırımlardan firar etmek için lüks yatlarını Türkiye ’ye yönlendirmişti.

YATIN ÖZELLİKLERİ

Alman gemi inşaat şirketi Lürssen ’in 2019 yılında ürettiği çelik zırhlı gövdeye sahip mega yat 140 metre uzunluğunda. Genişliği 22,5 metre olan süper yatta 12 metrelik yüzme havuzu da var. Toplamda 22 karakter davetli kapasitesinin yanı sıra 54 karakter mürettebata sahip olan yatta 11 ’i VIP konuklar için edinmek üzere 36 kabin bulunuyor. Yatta 78 personel görev yapıyor. Yatta su sporları, ufak denizaltı ve dalış merkezinin haricinde iki adet helikopter pisti bulunuyor.

Bir Rus oligarkın yatı daha Muğla açıklarında, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum