Bir annenin adliye önünde isyanı...

Bir annenin adliye önünde isyanı..., Gündem Haberleri.

Bir annenin adliye önünde isyanı...
Editör: 15Haber
12 Mayıs 2022 - 14:03
Bir annenin adliye önünde isyanı..., Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Avcılar ’da 2 çocuk annesi Seda Kurt, birlikte yaşadığı Ercan Akkaş tarafından 4 Kasım 2019 tarihinde öldürülmüştü.

Cinayetten sonra yakalanamayan sanık Akkuş ’un gıyabi yargılanmasına devam edildi. Bakırköy 11 ’inci Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi ’nde bugün görülen 7 ’nci duruşmaya, Seda Kurt ’un annesi Bedia Akar avukatıyla katıldı.

Duruşmadan önce adliye önünde izah etme yapan anne Bedia Akar ’ın üzerinde, ‘Seda burada, katil nerede ’ yazısıyla, kızının, mezarının ve katil zanlısının fotoğraflarının basılı olduğu bir tişört giydiği dikkat çekti. Anne Bedia Akar, sanığın bir an önce yakalanmasını isteğini söyleyerek, “Torunum iki yaşındayken annesiz kaldı. Şimdi niçin benim annem değil, niçin benim bir ailem değil demeye başladı. Katil Ercan Akkaş ’ın yeri muhakkak. Niçin bugüne değin yakalanmadı. Gelecek duruşmada onun demir parmaklık gerisinde çekilen fotoğraflı tişörtünü giymek istiyorum” dedi.

Bedai Akar ’ın avukatı Avukat Fadime Polat da, sanık yakalanamadığı için formalite duruşmaya girdiklerini açıklama ederek, “Mahkeme 5 dakika sürmeyecek. Sanık Ercan Akkaş ’ın yakalanarak, yargılanmasını istiyoruz” dedi.

Bakırköy 11. Ağır Ceza Mahkemesi ’nde görülen duruşmada sanık Ercan Akkaş yakalanmadığı için dava ileri bir tarihe ertelendi.

öte taraftan Seda Kurt ’un daha önce emniyet görevlisi olarak çalıştığı bir sığınma evinde, bir kadının eşi tarafından bıçaklanmasını önlemek isterken bacağından yaralandığı da ortaya çıkmıştı. Bir grup kadın da Bedai Akar ’a destek olmak için, adliyeye gelerek duruşmayı izledi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Avcılar ’daki Ambarlı Mahallesi ’nde bir binanın antre katında 4 Kasım 2019 tarihinde, Ercan Akkaş, tartıştığı dini nikahla birlikte yaşadığı eşi, 2 çocuk annesi Seda Kurt ’u bıçaklayarak öldürdü.

Cinayetten daha sonra kaçan Ercan Akkaş, 2.5 yıldır yakalanamadı. Ceza sanığı, hakkında Bakırköy 11 ’inci Ağır Cinayet Mahkemesi ’nde 2020  yılı Kasım ayında açılan davada gıyabında yargılanıyor. (DHA)

Bir annenin adliye önünde isyanı..., başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum