Bir anda yükselen suların ortasında kaldılar

Bir anda yükselen suların ortasında kaldılar, Aydın'da sabahtan saatlerinden itibaren sağanak yağış aralıklarla bazı bölgelerde etkin oldu.

Bir anda yükselen suların ortasında kaldılar
Editör: 15Haber
12 Ocak 2022 - 09:13
Bir anda yükselen suların ortasında kaldılar,

Aydın'da sabahtan saatlerinden itibaren sağanak yağış aralıklarla bazı bölgelerde etkin oldu. Nazilli Esenköy Mahallesi'nde de gece saatlerinde etkili olan sağanak yağışla birlikte dağlardan gelen sel suları, Akçay nehrini besleyen derelerin debisini yükseltti.

Yaklaşık 50 gün önce Denizli'nin Çivril ilçesinden Esenköy Mahallesi'ne gelen ve hayvancılıkla uğraşan dört şahsiyet ailenin kaldığı bölge sular aşağı kaldı. Aile fertlerinin yardım çağrısı üstüne bölgeye Jandarma, İtfaiye, 112 Ivedi Afiyet ekipleri sevk edildi. Nazilli TRAC (Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti) ekipleri de bölgeye gelerek çalışmalara tezgâhtar oldu.

Ekipler ailenin olduğu bölgeye kepçe yardımı ile ulaştı. Bölgede mahsur kalan Mehmet Kaçar, 3 buçuk yaşındaki Ülfiye Durmaz, Serdar Durmaz ve Hülya Durmaz yapılan çalışmaların arkasında tehlikesiz bölgeye ulaştırıldı. Ailenin su baskını suları yükselmeye başlayınca 250 adet küçükbaş hayvanları daha yüksek bir mevkiiye çıkardıkları öğrenildi. Sel sularının arasından kurtarılan dört kişi tedbir amaçlı hastaneye götürüldü.

Esenköy Muhtarı Ali Küçük, olayı duyar duymaz yetkili mercileri aradıklarını açıklama ederek “Bölgede bulunan çoban arkadaşımızın hayvanlarının ve çadırlarının olduğu alan sağanak yağışlarla birlikte nehir sularının taşmasıyla sular aşağıda kalmış. Hemen yetkililere haber verdik ve kurtarma çalışması başlatıldı” dedi.

Su Baskını sularının yükselmesi ile bölgede mahsur kalan ve hayvancılıkla uğraşan Serdar Durmaz ise gece olduğu için hayvanlarından sel sularına kapılan olup olmadığını bilmediklerini fakat, sel suları ile birlikte hayvan yemlerinin hasar gördüğünü açıklama etti.

Ali Soydemir
 

Bir anda yükselen suların ortasında kaldılar, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum