Bir anda yükselen suların ortasında kaldılar

Bir anda yükselen suların ortasında kaldılar, Okumuş ’da sabahleyin saatlerinden itibaren sağanak yağış aralıklarla bazı bölgelerde etkili oldu.

Bir anda yükselen suların ortasında kaldılar
Editör: 15Haber
12 Ocak 2022 - 03:39
Bir anda yükselen suların ortasında kaldılar,

Okumuş ’da sabahleyin saatlerinden itibaren sağanak yağış aralıklarla bazı bölgelerde etkili oldu. Nazilli Esenköy Mahallesi ’nde de gece saatlerinde etkili olan sağanak yağışla birlikte dağlardan gelen sel suları, Akçay nehrini besleyen derelerin debisini yükseltti.

Takriben 50 gün önce Denizli ’nin Çivril ilçesinden Esenköy Mahallesi ’ne gelen ve hayvancılıkla uğraşan dört karakter ailenin kaldığı bölge sular altında kaldı.

Aile fertlerinin yardım çağrısı üzerine bölgeye Jandarma, İtfaiye, 112 Ivedi Sıhhat ekipleri sevk edildi. Nazilli TRAC (Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti) ekipleri de bölgeye gelerek çalışmalara asistan oldu. Ekipler ailenin olduğu bölgeye kepçe yardımı ile ulaştı.

İHA

Bölgede mahsur kalan Mehmet Kaçar, 3 buçuk yaşındaki Ülfiye Durmaz, Serdar Durmaz ve Hülya Durmaz yapılan çalışmaların gerisinde güvenli bölgeye ulaştırıldı. Ailenin su baskını suları yükselmeye başlayınca 250 adet küçükbaş hayvanları daha yüksek bir mevkiiye çıkardıkları öğrenildi. Sel sularının arasından kurtarılan dört birey tedbir amaçlı hastaneye götürüldü.

Esenköy Muhtarı Ali Ufak, olayı duyar duymaz yetkili mercileri aradıklarını ifade ederek “Bölgede bulunan çoban arkadaşımızın hayvanlarının ve çadırlarının olduğu alan sağanak yağışlarla birlikte dere sularının taşmasıyla sular aşağı kalmış. Anında yetkililere haber verdik ve kurtarma çalışması başlatıldı” dedi.

Sel sularının yükselmesi ile bölgede mahsur kalan ve hayvancılıkla uğraşan Serdar Durmaz ise gece olduğu için hayvanlarından sel sularına kapılan olup olmadığını bilmediklerini fakat, su baskını suları ile birlikte hayvan yemlerinin zarar gördüğünü ifade etti. (İHA)

Bir anda yükselen suların ortasında kaldılar, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum