Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yangın tatbikatı yapıldı

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde “2022 Afet Tatbikat Yılı” etkinlikleri kapsamında yangın tatbikatı yapıldı.

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yangın tatbikatı yapıldı
Editör: Derya Demir
08 Ağustos 2022 - 09:55
Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yangın tatbikatı yapıldı, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde “2022 Afet Tatbikat Yılı” etkinlikleri kapsamında yangın tatbikatı yapıldı.
2022 Yılı Afet Tatbikatları faaliyetleri kapsamında Sivil Savunma ve İş Sağlığı ve Güvenliği koordinatörlüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binasında yangın tahliye tatbikatı yapıldı. İl müdürü Halil Yücel, Milli Eğitim Müdürlüğü'nde temel afet bilgilendirme tatbikatı yaptığını belirterek, "Bugün çok verimli bir tatbikat gerçekleştirdik. İş birimlerimizde sivil koruma ve sağlık güvenliği ekiplerimiz ile organize çalışmalar gerçekleştirdik. Yangın tatbikatı tüm ekipler tarafından işbirliği içinde başarıyla gerçekleştirildi. Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı sivil koruma uzmanı koordinasyonunda yürütülen bu tatbikatların amacı, personel ve çalışanlarda temel afet bilincini oluşturmak, olası bir yangın, deprem ve doğal afetlere karşı hazırlıklı olmak, herhangi bir yangını en erken ve en az hasarla atlatmak, doğal afetlerle ilgili doğru bilgiler ışığında tecrübe aktarmak.
Tatbikat sırasında tehlike sireninin çalmasının ardından İl Milli Eğitim personeli tahliye edilerek açık alana alındı. Hazırlanan senaryoya göre itfaiye ekiplerince yangından kurtarma operasyonu gerçekleştirildi. Senaryoya göre tatbikat sırasında İl Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde meydana gelen yangın itfaiye ekipleri tarafından en aza indirilerek kontrol ve söndürme çalışmaları yapıldı.

Detaylı bir şekilde, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yangın tatbikatı yapıldı başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum