Binali Yıldırım'ın kardeşinden dikkat çeken paylaşım: Abimden özür dilerim

Binali Yıldırım'ın kardeşinden dikkat çeken paylaşım: Abimden özür dilerim, Kızılay'da bir dönem kayyum olarak tayin yapan Binali Şimşek'ın kardeşi İlhami Şimşek, Instagram hikayesinden yaptığı paylaşımlarla içini döktü.

Binali Yıldırım'ın kardeşinden dikkat çeken paylaşım: Abimden özür dilerim
Editör: 15Haber
22 Kasım 2021 - 20:24
Binali Yıldırım'ın kardeşinden dikkat çeken paylaşım: Abimden özür dilerim,

Kızılay'da bir dönem kayyum olarak tayin yapan Binali Şimşek'ın kardeşi İlhami Şimşek, Instagram hikayesinden yaptığı paylaşımlarla içini döktü.

TEPKİ ÇEKEN PAYLAŞIMINI HATIRLATTI

Yıldırım, seneler önce Okmeydanı'nda meydana çıkan olaylar sırasında cemevinin bahçesinde yer alan Uğur Kurt'un vurulmasının arkasından "Ya bu ülkede eşek gibi sessizce yaşayacaksınız ya da defolup gideceksiniz!" şeklindeki tweet'ini hatırlatarak ailesinden ve abisinden özür diledi.

"YERİ GELDİ LİNÇ YEDİM YERİ GELDİ DEHŞET EDİLDİM"

Kızılay'da bir dönem kayyum olarak ödev yapan İlhami Yıldırım, Instagram hikayesinden yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı: "Dışarı atsam bilemedim. Lakin tek bildiğim fazla şey birikti, biriktirdiler. Ne vakit o ufak birikintiden ufak bir şey salsam dıştan, hemencecik işi siyasete, soyadıma getirdiler. Yeri geldi linç yedim, yeri geldi dehşet edildim, yeri geldi alçak, yeri geldi rahat battı dediler. Fiilen çoğunda cümbür cemaat gibi ben de vicdani tepkiler verdim. Ama ne hikmetse benim verdiğim tepkiyi daima siyasi bir yere bağladılar. Amaç, Benim gerçekte söylediğim nedir diye aslını çözümlemek yok, bulduk bir izah etme yapıştır gitsin, ne değin hasar verebilirsek o kadar iyidir abisine.

Binali Yıldırım'ın kardeşinden dikkat çeken paylaşım: Abimden özür dilerim

"KORKUMDAN YAZDIKLARIMI ELLİ KEZ HER TARAFTA EDER OLDUM"

Korkumdan yazdıklarımı, hatta düşündüklerimi bile elli kere tekrar eder oldum. Neden? Çünkü yine içimdeki birikintiden bir damla bırakırsam yine benim yüzümden soyadıma zarar gelecek diye. 2015 yılında terör örgütleri için atmış olduğum bir tweet'i, FETÖ tetikçileri rahmetli Uğur Kurt (rabbim gani gani rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, peygamber efendimiz ve Hz. Ali'ye komşu eylesin) için attığımı söylediler. Ve hızla büyük bir linç yedim.

"ALLAH BÜYÜKTÜR DEYİP SUSTUM"

Bir gün sonradan yetmedi, bu tweet'i Alevi kardeşlerimiz, bacılarımız, babalarımız, abilerimiz için attığımı söyleyip, çok ama fazla sevdiğim can dostlarıma beni amaç gösterdiler. Kesti mi bu? Tabii fakat kesmedi, yetmedi öteki günde bu tweet'i yolculuk olaylarını protesto edenler için attığımı söylediler... Pes ya daha ne diyebilirim ki... Beni hedefe koyanlar bile bir türlü karar veremediler beni nasıl linç edeceğine… Pardon! Abimi nasıl edeceklerine. Olsun "Allah büyüktür" deyip sustum, sustuk daima.

"İÇİMİN SOĞUMASI İÇİN YAZACAĞIM"

SONRA uzunca bir vakit ara ara üzerimden silindirle ince ince geçtiler. Beni, çocuklarımı, ailemi hiç düşünmediler. Dürüst ya niçin düşünüleyim oysa? Ben insan değilim dimi? Tabi hemen eski defterleri açtırmak yine kendimden ve ailemden başkasına zarar vermeyecek... Fakat bu sefer de işimin soğuması için bunu yazacağım. Yazmasaydım eğer, içimi dökmeseydim kendim için bundan böyle dönüşü olmayan bir musibet yapmış olacaktım. Bu sefer içimde kalıp ruhumu bozmaktansa salmak istedim içimden...

Binali Yıldırım'ın kardeşinden dikkat çeken paylaşım: Abimden özür dilerim

"ABİMDEN VE AİLEMDEN ÖZÜR DİLERİM"

Tekrar 2015 yılındaki tweet'imden nedeniyle hatalı anlaşıldığım için temiz kalpli kalbini kırdığım herkesten özür dilerim. Ilk Önce natürel ancak büyük sıkıntıya soktuğum ailem ve abimden.

"O GAZETECİLERİN HABERİ ARAŞTIRIRKEN BANA SORMASI LÜZUM MEZ MİYDİ?"

Gelelim bir öteki içimdeki biriktirdiklerime. Ben 11 sene Türk Kızılayı'nda (5 yıl Çekmeköy ilçe, 6 yıl İstanbul İl Başkanlığı 3 sene GM Yoklama Kurulu BaşkanVekilliği) başkanlık yaptım. Ve diğer şube başkanlarımız gibi ben de tek kuruş maaş almadım! Delegeler 3 yılda bir kendi aralarından başkan seçerler. Ben de üyesi olduğum şubede seçme ve seçilme hakkımı kullanarak başkanlığa namzet oldum, seçildim. Ve görevimi yapmaya çalıştım. Burası zaten bir dernek. Devlet kurumu değil. Millet yararına çalışan, LÖSEV gibi, Yeşilay gibi bir dernek fakat burada da hep haberler yapıldı. Her sene 700 şube içerisinde en çok yardım toplayıp yapan, her ile çocuk yuvası yapan, her sene en yüksek bağışa ulaşan şube başkanlığı haberler i değil.

Hakkımda fena haber yapan tek bir gazeteci, yaptığı haberi araştırırken bana sorması gerekmez miydi? Böyle bir haber yapıyoruz, sizin açıklamanız veya savunmanız nedir diye sormaz mı? Ha pardon hakkın yemeyeyim bir birey sordu. Murat Ağırel. Cevabını aldı. Kendisine gelen bilgilerin hatalı olduğunu, doğru yanıt verdiğimi fark etti ve yaptığı haberi düzeltti. Manşetlerden Kızılay'a kayyum atandı haberi yerine, Kızılay'a Binali Şimşek'ın kardeşi atandı dediler. Ama aynı haberin altına neden İlhami Şimşek'ın atandığını yazmadı. Aslında yanıt çok basit.

"YİNE YAZDIKLARIM KARAMBOLE GİDECEK"

İstanbul Şube başkanı olduğum için atandım. Ahmet Hizanlıoğlu da Ankara Şube başkanı olduğu için atandı. Hiçbir gazeteci, önceden Kızılay'a nasıl kayyım atanır diye bakmadılar. Kızılay Genel Başkanı da ast bakmadı. Cumhurbaşkanımıza kayyımı İlhami attırdı dedi. Hak bakanımız Allah'tan içten bilgiyi verdi Cumhurbaşkanımıza.

Tabi sonradan ne oldu? DAHA SONRA 3 dönem olduğum bahanesi ile görevden alındım, yetmedi diğer taraftan ikiz şube olarak İstanbul Büyük Kent Şubesi kurdular. (3 dönem olmadığımı dernekler masasında resmi evrak almama rağmen, ve kongre başkanı seçilmeme karşın). Yani ben bir dernekte bile gönüllü olarak yer alamayacaksam, niçin hayat mücadelesi veriyorum fakat. Yaptığımız iyilikler görünmeyip de küçük hatalarımız manşet olacaksa niçin çabalıyoruz oysa "Hani yiğidi öldür hakkını teslim et" karşılığı. Gerçekten yazacağım böylece fazla şey var ama. Fakat yeniden yazdıklarım , karambole gidecek.

"BEN YİNE ABİME VE CUMHURBAŞKANIMIZA HASAR VERMİŞ OLACAĞIM"

Yeniden siyasete ekilecek, yine manşetlerde Binali Yıldırım'ın kardeşi bombaladı haberler i yapılacak ve ben yeniden maalesef aileme ve abime, Cumhurbaşkanımıza zarar vermiş olacağım."

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Binali Yıldırım'ın kardeşinden dikkat çeken paylaşım: Abimden özür dilerim, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum