Bilecik'te vatandaşlara siber suçlarla mücadele broşürü dağıtıldı , BİLECİK haberleri

Son Dakika BİLECİK haberleri: Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince vatandaşlar siber suçlarla mücadele broşürü dağıtıldı.

Bilecik'te vatandaşlara siber suçlarla mücadele broşürü dağıtıldı
, BİLECİK haberleri
Editör: Derya Demir
25 Kasım 2022 - 10:21
Bilecik’te vatandaşlara siber suçlarla mücadele broşürü dağıtıldı , BİLECİK haberleri, BİLECİK İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince vatandaşlar siber suçlarla mücadele broşürü dağıtıldı.
Konu hakkında Bilecik İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Siber suçların gerçekleşmeden engellenmesi, maddi ve manevi zararların en aza indirgenmesi, farkındalık ve bilinçlendirme faaliyetlerin yapılması amacıyla oluşturulan SİBERAY programı çerçevesinde il genelinde vatandaşlarımıza internet üzerinden karşılaşabileceği dolandırıcılık konuları ile bilgilendirildi. Vatandaşlarımıza güvenli olmayan bağlantılarda kişisel verilerin paylaşılmaması, tanınmayan veya teyit edilemeyen kişilerle kişisel ya da finansal bilgilerin paylaşılmaması, tanınmayan kişilerden gelen e-posta ve kısa mesajlara şüphe ile yaklaşılması, internet sitelerine giriş yapılırken bağlantı adreslerinin kontrol edilmesi, eğer yapılan işlem şüpheli ise tüm hesap şifrelerinin değiştirilmesi ve zaman kaybetmeden ilgili kurum ya da banka çağrı merkezini arayarak bilgi verilmesi hakkında bilgilendirilme yapılmış ayrıca internetin güvenli kullanımı konularında broşür dağıtımı gerçekleştirilmiştir" denildi.
Bilecik’te vatandaşlara siber suçlarla mücadele broşürü dağıtıldı
Bilecik’te vatandaşlara siber suçlarla mücadele broşürü dağıtıldı

Detaylı bir şekilde, Bilecik’te vatandaşlara siber suçlarla mücadele broşürü dağıtıldı , BİLECİK haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. BİLECİK ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum