Beşiktaş'ta zincirleme trafik kazası: 2 yaralı

Beşiktaş'ta zincirleme trafik kazası: 2 yaralı, Gündem Haberleri.

Beşiktaş'ta zincirleme trafik kazası: 2 yaralı
Editör: 15Haber
12 Mayıs 2022 - 08:47
Beşiktaş'ta zincirleme trafik kazası: 2 yaralı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Kaza, Beşiktaş Barbaros Bulvarı Sarıyer istikametinde saat 00.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, 34 NGZ 97 plakalı BMW otomobilinin şoförü hızla geldiği esnada ticari taksinin önüne manevra yaptı. Önüne geçen araca çarpmak istemeyen ticari taksi yaptığı manevra ile takla attı. O esnada seyir halinde olan 4 araç birbirine girerken, kazaya sebebiyet veren 34 NGZ 97 plakalı BMW otomobil kullanılamaz hale geldi. İhbar üzerine durum yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri takla atan ticari taksinin içinde sıkışan şoförü çıkarak sağlık ekiplerine teslim etti. Sıhhat ekipleri yaralıya birincil müdahaleyi olay uygun yaptıktan sonradan tedavi altına almak üzere hastaneye kaldırdı. Kazada hafif şekilde yaralan öteki kişi ise birincil müdahalenin arkasından hastaneye kaldırıldı. Olay yerine gelen polis ekipleri ise diğer kazaların da yaşanmaması için kaza olan alanı güvenlik şeridine aldı. 3 şerit olan yol tek şeride düşürüldü. Kaza sonrası Sarıyer istikametinde yoğun trafik oluştu.

Kazaya sebep oldu, durum yerinden kaçtı

Zincirleme trafik kazasına sebep olan lüks araba şoförü kazadan daha sonra durum yerinde bulunamadı. Polis ekiplerinin yaptığı çözümleme sonrası şoförün durum yerinde olmadığı saptandı. Kaza uygun bulunamayan şoförle ilgili polis ekipleri çalışma başlattı.

7 araba birbirine girdi

Lüks otomobilin sebep olduğu kazada 7 araba birbirine girerken araçlarda bulunan iki birey yaralandı. Takla atan aracın içinde sıkışan ticari taksinin sürücüsü itfaiye ekipleri göre çıkarıldı. İlk müdahalesi durum yerinde yapılan yaralı, tedavi altına gücüne gitmek üzere hastaneye kaldırıldı. Yaralının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

"Bütün kazanın sorumlusu BMW'nin sürücüsüdür"

Kazayı kıl payı hafif şekilde atlatan ticari taksi şoförü, Erdem H. “Barbaros'tan yukarı dürüst çıkarken BMW'nin sürücüsü fazla seri geliyordu. Yani bayağı bir hız değildi. Baktım bana çarpacak ben kendimi sola kırarak kurtardım. Beni geçti yolda çimenlerden biriken su birikintisine girdi. Duramadı. Kayarak ticari taksiye vurdu. Araca takla attırdı. Sonra diğer 4-5 aracın kaza yapmasına sebebiyet oldu. Bütün kazanın sorumlusu BMW'nin sürücüsüdür. Benim aracımda bir yolcu vardı. Bir hemen olan refleksle ben kendimi kurtardım” dedi.

"Yolcular da şoka girdi"

Araçta yer alan yolcuların şoka girdiğini söyleyen Erdem H., “Yolcular da şoka girdi. Araçtan indirdim 10-15 dakika oturtturdum. Su falan verdim. Birazcık kendilerine gelince ben onları gönderdim” diye açıklama etti.

"Ticari taksinin sürücüsünü merak ettim"

Kazada takla atan taksi sürücünü merak ettiğini söyleyen Erdem H , “Ticari taksinin sürücüsünü merak ettim. Çok zorlama durumdaydı. Takla atmıştı. Çıkardılar mı çıkarmadılar mı diye? Çok şükür çıkarmışlar. İyi durumdaymış. İnşallah araçlardaki insanlarda bir şey yoktur. Fazla fena bir kazaydı. Otobanda gidersin bu hızda ama. Galiba o kendini öldürtmek istedi. Diğer insanlarında sebebine girdi” şeklinde konuştu.

İsmet Aktaş - Mehmet Furkan Doğan
 

Beşiktaş'ta zincirleme trafik kazası: 2 yaralı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum