Belediyeden Anıtkabir açıklaması

Belediyeden Anıtkabir açıklaması, Gündem Haberleri.

Belediyeden Anıtkabir açıklaması
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 20:40
Belediyeden Anıtkabir açıklaması, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Ankara Büyükşehir Belediyesi, bir takım internet siteleri ve sosyal medya hesaplarından, Ankara Büyükşehir Belediyesi ’nin Anıtkabir çevresini 10 katlı inşaata açtığına dair haberlerin mesnetsiz iddialar olduğunu belirterek izah etme yaptı.

“VATANDAŞLAR İTİRAZDA BULUNDU, İTİRAZLAR DEĞERLENDİRİLDİ”

Ankara Büyükşehir Belediyesi ’nin açıklamasında şöyle denildi:

* “Belirtilen parselde Ankara Büyükşehir Belediyesi kadar, Sayın Mansur YAVAŞ döneminde, 7221 sayılı yasa gereği kat yüksekliği belirlenmesi haricen,  herhangi bir plan değişikliği yapılmamıştır.

* Laf konusu parselin önceki dönemlerde onaylanarak yürürlüğe giren imar planında yapı yüksekliği “Özgürlük” iken, yeni dönemde en çok 7 katla sınırlandırılmasını içeren imar planı değişikliği Çankaya Belediyesi Meclisi ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kararları ile onaylanmıştır.

* 7 katla sınırlandırılan plan değişikliği işlemine bir aylık askı süresinde vatandaşlarca itirazlarda bulunulmuştur.

* Büyükşehir Belediyemiz, vatandaşlardan gelen itirazları değerlendirmiş, Belediye Meclisine konuyu 7 kat olarak değil, 5 kata indirilmesinin uygun olacağı biçiminde sunmuştur.

“YAPI YÜKSEKLİĞİ 5 KAT OLARAK ONAYLANDI”

* Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi söz konusu parseldeki yapı yüksekliğini 5 kat olarak onaylamıştır.

* Büyükşehir Belediyesi Meclis kararının duyuru-askı işlemleri Çankaya Belediyesi göre yürütülecektir.

“GÖKDELEN DİKİLİYOR” İDDİALARI

* Süreci saydam bir biçimde paylaşmamıza rağmen özellikle bir takım çevrelerin “bu parsele gökdelen dikiliyor”, “Anıtkabir ’in silüeti bozuluyor” şeklinde yaptığı açıklamaları iyi niyetli bulmuyoruz.

* Ankara Büyükşehir Belediyesi yönetimi, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve hatıralarına saygılı bir şekilde Ankara ’ya hizmet etmeyi sürdürecektir.”

Belediyeden Anıtkabir açıklaması, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum