Belçika ve Zimbabve'ye büyükelçi ataması

Belçika ve Zimbabve'ye büyükelçi ataması, Gündem Haberleri.

Belçika ve Zimbabve'ye büyükelçi ataması
Editör: 15Haber
28 Haziran 2022 - 06:21
Belçika ve Zimbabve'ye büyükelçi ataması, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın imzasıyla 2 dış temsilcilikteki Büyükelçi merkeze alınırken, yerlerine büyükelçi atanmasına ilişkin karar Devlete Ait Gazete ’de yayımlandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın imzasıyla yayımlanan tayin kararlarına kadar, Belçika Krallığı nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Hasan Ulusoy, Zimbabve Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Hakan Kıvanç merkeze alınırken, yerlerine Belçika Krallığı nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Teftiş Kurulu Başkanı Bekir Sakin, Zimbabve Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine, AGİT, silahların kontrolü ve Silahsızlanma Genel Müdür Yardımcısı Berna Kasnaklı Versteden atandı.

Belçika ve Zimbabve'ye büyükelçi ataması, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Belçika ve Zimbabve'ye büyükelçi ataması haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum