Bekara ev vermeyene idari yaptırım

Bekara ev vermeyene idari yaptırım, Gündem Haberleri.

Bekara ev vermeyene idari yaptırım
Editör: 15Haber
22 Haziran 2022 - 18:28
Bekara ev vermeyene idari yaptırım, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu İl İstişare Toplantısı Van Devlet Tiyatrosunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Van Vali Yardımcısı Yavuz Arslan, TİHEK Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç ve uzmanlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ’nın okunmasının peşinde bir konuşma yapan TİHEK Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç, Türkiye İnsan Hakları ve Denklik Kurumunun 2016 yılında faaliyete geçtiğini anımsattı.

BEKARA KONUT VERMEYENE YAPTIRIM

TİHEK ’in yönetimsel hak arama mekanizmasının en önemlilerinden olduğunu açıklayan Başkan Kılıç, şunları söyledi;

“Medeni hal temelli bekara konut vermeyen kişiye aleyhinde ilgili gerçek kişinin ayrımcılık mağduriyetini giderebilmek namına ihlal kararları veriyoruz. bir de yönetimsel yaptırım uyguluyoruz. Yine bir belediyemizin yabancılara dönük olarak yapmış olduğu millet temelli ayrımcı bir kamusal hizmetin sunumunda ayrımcı bir muamelenin ön görülmesi doğrultusunda, bunun üstünde yapmış olduğumuz resen analiz yetkimiz çerçevesinde, yaptığımız araştırma ve inceleme neticesinde bir yönetimsel yaptırım cezası uyguladığımızı ifade etmem gerekiyor.” İHA

Bekara ev vermeyene idari yaptırım, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Bekara ev vermeyene idari yaptırım haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum