Bayraktar: "Hatay'da bir ayda 17 kedi ve köpek zehirlenerek öldürüldü"

Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Dr. Ufuk Bayraktar, Hatay'ın Samandağ ilçesinde bir ayda 15 sokak köpeği ve 2 kedinin öldüğünü söyledi.

Bayraktar: "Hatay'da bir ayda 17 kedi ve köpek zehirlenerek öldürüldü"
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 16:04
Bayraktar: "Hatay’da bir ayda 17 kedi ve köpek zehirlenerek öldürüldü", Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Dr. Ufuk Bayraktar, Hatay'ın Samandağ ilçesinde bir ayda 15 sokak köpeği ve 2 kedinin öldüğünü söyledi.
Ufuk Bayraktar, Samandağ'da sokak hayvanlarını sistemli bir şekilde zehirlediğini belirterek, "Yalnızca son bir ayda 17 kedi ve köpeğin zehirlenmeden öldüğünü biliyoruz. Bu insanlar tespit edilemediği için sokak hayvanları zehirleniyor. Kullanılan zehir ise zehirleniyor. sadece hayvanlar için değil, çevre ve insan sağlığı için de tehlike oluşturuyor” dedi.
Samandağ Kent Konseyi üyesi çevre aktivisti Sinem Kayıkçı, ilçenin bir aydır sokak hayvanlarının zehirlenme vakalarıyla anıldığını belirterek, "Hayvanların yaşam hakkı insanların inisiyatifine bırakılamaz. Ancak yöneticiler, yetkileri altındaki bölgelerde bu durumun iyileştirilmesinden ve konuşamayan ruhların haklarını savunmaktan sorumludur. “Uygar bir toplumun vakası sayılan bu olay, bir toplumun barbarca davranışından başka bir şey değildir. Gerekli şikayetler bireysel olarak yapılmıştır. Toplumsal tepkimizi ifade ediyoruz. Muhtarlarımızın ve belediye başkanlarımızın ilgili polis birimleriyle işbirliği yaparak suçluları bulmasını istiyoruz” dedi.

Detaylı bir şekilde, Bayraktar: "Hatay’da bir ayda 17 kedi ve köpek zehirlenerek öldürüldü" başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum