Başvurularda son gün yaklaştı

Başvurularda son gün yaklaştı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Taşra Teşkilatında çalıştırılmak üzere, sözleşmeli personel pozisyonu için alım gerçekleştirecek.

Başvurularda son gün yaklaştı
Editör: 15Haber
15 Ocak 2022 - 10:31
Başvurularda son gün yaklaştı,

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Taşra Teşkilatında çalıştırılmak üzere, sözleşmeli personel pozisyonu için alım gerçekleştirecek. Uygulama şartları belirlenen personel alımı pozisyon ve il dağılımı da paylaşıldı.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI UYGULAMA EKRANI

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Adaylar başvurularını 10 Ocak -20 Ocak tarihleri aralarında gerçekleştirecek.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER PERSONEL ALIMI BAŞVURU KILAVUZU

4/B Sözleşmeli Personel Pozisyon İl Dağılımı

Aile Sosyal Yardım Personeli (4/B) Pozisyonu Birim ve İl Dağılımı

Yurt Yönetim Personeli (4/B) Pozisyonu Bölüm ve İl Dağılımı

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvurular e-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı – Kariyer Kapısı, Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden antre yaparak gerçekleştireceklerdir. Duyuruda belirtilen süre içinde elektronik ortamda yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Ansızın pozitif bölüm mezunu olan veya pat diye artı pozisyona şartları tutan adaylar yalnızca bir bölüm veya pozisyon için müracaatta bulunabilecekler.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI KULLANIM ŞARTLARI NELER?

Genel Koşullar:

a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), (6) ve (7 numaralı daha aşağı bentlerinde belirtilmiş koşulları taşımak,

b) Son başvuru tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak (başvurduğu sözleşmeli personel pozisyonu için belirlenen öğrenim düzeyinin üstü bir öğrenim düzeyinde mezun durumda olup bu öğrenim düzeyinde KPSS puanı yer alan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.),

c) Herhangi bir sosyal emniyet kurumundan emeklilik, ihtiyarlık veya malullük aylığı almaya yargı kazanmamış almak,

ç) 65 yaşını bitirmemiş edinmek,

d) 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi ya da sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe ulus kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez. (Kısmi zamanlı ya da proje süresi ile sınırlı çalışanlar, öğrenim durumu itibariyle ihraz edilen sözleşmeli bir unvana ilişkin bir pozisyona atanmak suretiyle unvan değişikliği yapanlar ile benzeyen veya sağlık sebebiyle yer değişikliği talebinde bulunmakla beraber; geçiş yapacağı hizmet birimi bulunmaması, birim bulunmakla beraber o birimde benzer unvan ve niteliği haiz anlamsız pozisyon bulunmaması ya da asgari bir yıllık fiili çalışma şartını karşılayamaması nedenlerinden herhangi birine ast olarak yer değişikliği yapamayanlar bir yıllık bekleme süresine tabi değildir)

Başvurularda son gün yaklaştı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum