Başkent'te patlamanın yaşandığı binanın yıkım işlemleri tamamlandı

Başkent'te patlamanın yaşandığı binanın yıkım işlemleri tamamlandı, Ankara'nın Keçiören ilçesinde tüp patlaması sonucu bir bölümü yıkılan apartmanın tamamı Keçiören Belediyesi ekipleri tarafından zorunlu güvenlik önlemleri alınarak yıkıldı.

Başkent'te patlamanın yaşandığı binanın yıkım işlemleri tamamlandı
Editör: 15Haber
19 Kasım 2021 - 19:21
Başkent'te patlamanın yaşandığı binanın yıkım işlemleri tamamlandı,

Ankara'nın Keçiören ilçesinde tüp patlaması sonucu bir bölümü yıkılan apartmanın tamamı Keçiören Belediyesi ekipleri tarafından zorunlu güvenlik önlemleri alınarak yıkıldı. Belediye ekipleri tarafından yıkıntıilginç kaldırma işlemleri başlatıldı. Yıkıntıilginç kaldırma işleminin devam ettiğini belirten Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Mutfak tüpünden kaynaklanan patlama sonucu bir kısmı çöken Onbirler Apartmanı'nda bu sabahleyin itibarıyla ekiplerimiz yıkım çalışmasına başlamıştı. Binanın tamamı gerekli emniyet önlemleri alınarak şimdi ayrıntılarıyla harap durumda. Enkaz kaldırma çalışmalarımız ise devam ediyor. Birkaç saat içinde enkazın tamamını kaldırmış olacağız” değerlendirmesinde bulundu.

“Biz buraları şehirsel dönüşüme almıştık”

Patlamada 6 kişinin yaralandığını ve bunlardan biri çocuk 2 vatandaşın yaşamını yitirdiğini de aktaran Altınok, “Dün gece patlamanın olduğu binanın risk arz ettiği için yıkımını gerçekleştirdik, alanda çalışmaları takip ettik. Biz buraları şehirsel dönüşüme almıştık. Kentimizin eskiyen dokusunu yenilemeliyiz, bu kentsel değişim planımıza da herkesin destek olması lazım. Çoğu insanımızın yaşamı risk aşağı. Patlama sonrası mağdur olan vatandaşlarımıza biz her türlü desteği vermeye, her ihtiyacı karşılamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Oğuzhan Halil Özbek - Ali Nargüner

Başkent'te patlamanın yaşandığı binanın yıkım işlemleri tamamlandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum