Başkanın istifasını isteyen AKP'li 13 meclis üyesi istifa etti iddiası

Başkanın istifasını isteyen AKP'li 13 meclis üyesi istifa etti iddiası, Gündem Haberleri.

Başkanın istifasını isteyen AKP'li 13 meclis üyesi istifa etti iddiası
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 13:22
Başkanın istifasını isteyen AKP'li 13 meclis üyesi istifa etti iddiası, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Mardin ’in AKP ’li Artuklu Belediyesi ’nde belediye başkanı Abdulkadir Tutaşı ile AKP ’li meclis üyeleri arasında mecliste yoklama raporları ve bütçe görüşmelerinde daha önceden sert tartışmalar yaşanmıştı.

Belediyenin 2022 yılı bütçe görüşmelerinde belediye başkanı Abdulkadir Tutaşı ’nın muhalefetine rağmen HDP ’li ve AKP ’li meclis üyelerinin kabulüyle oy çokluğuyla kabul edilmişti.

AKP ’Lİ MECLİS ÜYELERİ İSTİFA DİLEKÇELERİNİ VERDİ İDDİASI

İddiaya tarafından AKP ’li bazı meclis üyeleri, başkan Tutaşı ’nın belediyedeki usulsüzlüklerini AKP genel merkezine götürdüğü ve AKP Mardin İl Başkanlığı ’nın da Tutaşı hakkında işlem başlatılmasını talep ettiği, taleplerinin karşılık bulmaması sonucunda ise istifa etme kararı aldıkları ve dilekçelerini verdikleri ileri sürüldü.

ŞİKAYETLER DİKKATE ALINMAMIŞ

İddialara ilişkin konuşan ve isminin verilmesini istemeyen bir meclis üyesi, AKP ’li meclis üyeleri ile belediye başkanı Tutaşı aralarında uzun süredir sorunlar yaşandığını söyledi. Artuklu belediyesi meclis üyesi AKP ’li meclis üyelerinin istifa ettikleri iddialarıyla ilgili ise şunları söyledi;

“2020-2021 belediye kontrol raporlarındaki usulsüzlüklerden dolayı belediye meclis üyeleriyle belediye başkanı arasında sorunlar vardı. Daha öncede böyle restleşmeler vardı. İddia edilen usulsüzlüklerle ilgili genel merkezden bir yetkili gelip görüşmeler yapmıştı fakat herhangi bir sonuç çıkmamıştı.

En son bir ay önce belediye meclis üyelerinin her tarafta Ankara ’ya gidip usulsüzlükleri dile getirmeleri ardından genel merkezden görevlendirilen bir isim Artuklu ’ya gönderildi. Meclis üyeleriyle görüşme yaptı, notlarını aldı fakat yine herhangi bir şey olmadı.

Uzun süredir bu konu gündemdeydi ve bu pazartesi belediye meclis üyeleri kendi arasında böyle bir karar almışlar. Kararların arkasında dururlar mı durmazlar mı o şu an için net yok lakin aldığımız bilgiye takriben pazartesi günü istifa dilekçelerini içeriye vermişler.”

“PAZARTESİ NETLEŞECEK”

İddialarla ilgili aradığımız belediye başkanı Abdulkadir Tutaşı telefonlara yanıt vermedi. AKP ’li belediye meclis üyesi Hasan Anuk ise acilen istifaların olmadığını ve durumun pazartesi günü netleşeceğini ifade etti.

 

Başkanın istifasını isteyen AKP'li 13 meclis üyesi istifa etti iddiası, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Başkanın istifasını isteyen AKP'li 13 meclis üyesi istifa etti iddiası haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum