Başkan Sandıkçı: "SGK borcu olmayan belediyeyiz"

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçeye bugüne kadar 87 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirterek, "Bunun yanında eski dönemlerden yaklaşık 108 milyon lira borç ödedik. Maliye ve Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) borcu olmayan bir belediyeyiz.

Başkan Sandıkçı: "SGK borcu olmayan belediyeyiz"
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 16:31
Başkan Sandıkçı: "SGK borcu olmayan belediyeyiz", Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçeye bugüne kadar 87 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirterek, "Bunun yanında eski dönemlerden yaklaşık 108 milyon lira borç ödedik. Maliye ve Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) borcu olmayan bir belediyeyiz.
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, kahvaltı programında köy muhtarları ile bir araya geldi. Başkan İbrahim Sandıkçı, Sezai Karakoç Canik Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Şefler Toplantısı"nda proje ve çalışmalar hakkında önemli bilgiler verdi.

"Kaybedecek tek bir günümüz yok"
Kısa sürede ilçeye önemli yatırımlar yaptıklarını belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Hepimiz Canik için buradayız. Kaybedecek bir günümüz yok. Canik eski Canik değil. Kamu kurumlarımızın binalarını tamamlıyoruz. Mahallemizde artık kayıp bir kamu kurumumuz yok. Kırsal kesimdeki yollar dışında sadece şehir merkezinde 35 km'lik bozuk yolu asfaltladık. Mahallemizde imar çalışmalarımızı tamamladık. Mahallemize getireceğimiz diş hastanesi önümüzdeki aylarda tamamlanarak hizmete açılacak. Canik Mesleki Eğitimlerimiz CAMEK'te eğitimin yanı sıra mobilya üretimine de devam ediyor. İlçe Tarım Müdürlüğü ile ortaklaşa ilçemizde toprak test çalışmalarına başladık. Buğday çiftçilerine %100 ücretsiz gübre desteğimiz devam edecek. Yeni araçlar alarak araç filomuzu güçlendirdik. Tüm bu fiziki yatırımların yanı sıra eğitim ve kültüre yaptığımız yatırımlarla da ilçemiz çok önemli bir konuma geliyor.

Mükemmel eğitim desteği
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçede fiziki yatırımların yanı sıra önemli gençlik ve eğitim projelerini hayata geçirdiklerini belirterek, "Milli Eğitim Bakanı ile yaptığımız görüşmeler sonucunda ilçemize bir fen lisesi kazandırdık. semt. Fen lisemiz ilçemizde bulunan mevcut bir okulda 60 öğrenci ile bu yıl eğitime başlayacak. Canik Bilim Lisesi. İlçemizde sınavla öğrenci alan dört lisemiz vardı. Bu ilçemizde eğitim kalitesi açısından büyük bir başarıdır. Canik Belediyesi olarak yeni fen lisesi binasını yılbaşına kadar tamamlayıp Milli Eğitim Bakanlığı'na teslim edeceğiz. Başkanımız Canik'te yapımı devam eden TEKNOFEST Mer Noire Bilim Kampüsü'nde. "Fen Lisesi ve Fen Yerleşkesi'nin açılmasını bekliyoruz. İlçemizde eğitime yaklaşık 30 milyon TL yatırım yapmış olacağız. Eğitim için gerçekleştirdiğimiz bu projelerle ülkemizin geleceğine yön verecek bilim insanları yetiştirmeyi hedefliyoruz. gençliğimizin.

"SGK borcu olmayan bir belediyeyiz"
2019 yılında göreve geldikten sonra ilçede önemli gelişmeler olduğunu ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, "Tüm bu çalışmalarımızla ilçemize bugüne kadar 87 milyon liralık yatırım yaptık. Ayrıca eski dönemlerden Maliye ve Sosyal Güvenlik Kurumu'na yaklaşık 108 milyon TL borç ödedik (“Borcu olmayan bir belediyeyiz (SGK). 'Bütün bu yatırımlar ve harcamalar için borçlanma kullanmadık'' dedi. söz konusu.
Canik Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Genç'in de katıldığı program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
Başkan Sandıkçı:
Başkan Sandıkçı:
Başkan Sandıkçı:

Detaylı bir şekilde, Başkan Sandıkçı: "SGK borcu olmayan belediyeyiz" başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum