Başkan Pekyatırmacı: "Konya'mızın misafirperverliğini dünyaya tanıtacağız"

Konya'nın Selçuklu Merkez İlçe Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, "Cuma Buluşmaları" kapsamında Nişantaş Mahallesi Köşe Camii Adnan Sürmegöz Nişantaş sakinleri ile bir araya geldi.

Başkan Pekyatırmacı: "Konya'mızın misafirperverliğini dünyaya tanıtacağız"
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 18:20
Başkan Pekyatırmacı: “Konya’mızın misafirperverliğini dünyaya tanıtacağız”, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Konya'nın Selçuklu Merkez İlçe Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, "Cuma Buluşmaları" kapsamında Nişantaş Mahallesi Köşe Camii Adnan Sürmegöz Nişantaş sakinleri ile bir araya geldi.
Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı'nın her hafta farklı bir mahallede gerçekleştirdiği Cuma toplantılarının bu haftaki adresi Nişantaş Mahallesi oldu. Cumhurbaşkanı Pekyatımcı Adnan Sürmegöz, Cuma namazı sonrası Nişantaş Köşe Camii'nde esnaf ve mahalle sakinleri ile bir araya gelerek talep ve önerilerini dinledi.
“Konya'daki kardeşlik ortamı tüm dünyaya örnek olacak”
Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, 9-18 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek 5. İslami Dayanışma Oyunları ile Konya'nın uluslararası arenada büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacağını belirterek, “56 ülkeden 4 bin 200 sporcuyu ilçemizde ağırlayacağız. Ayrıca şehrimizin misafirperverliğini 56 ülkede dünyaya göstereceğiz. 5. İslami Dayanışma Oyunları için en başından beri Konya'da hummalı bir hazırlık yapılıyor ve Olimpiyat Oyunlarına sayılı günler kaldı. Konya Büyükşehir Belediyemiz, merkez ilçe belediyelerimiz ve başta Konya Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm paydaş kurumlarımız ellerinden geleni yapıyorlar, tamamlanmasını diliyorum. Kardeşliğin tüm dünyaya örnek olması ümidiyle tüm hemşehrilerimizi açılış törenine ve sonrasında yapılacak yarışmalara davet ediyorum. Ayrıca yarışmalara katılacak tüm konuk sporcularımıza başarılar dilerim. »
5. İslami Dayanışma Oyunları'nın şehrin tanıtımına ve ekonomisine önemli kazanımlar getireceğini belirten Başkan Pekyatımcı, "Tüm misafirlerimizi Sille ve Tropikal Kelebek başta olmak üzere ilimizin tarihi, kültürel ve turistik yerlerini gezmeye davet ediyoruz. Bahçe, Konya'nın güzelliklerini görün. Sizleri davet ediyorum” dedi.
Başkan Pekyatırmacı: “Konya’mızın misafirperverliğini dünyaya tanıtacağız”
Başkan Pekyatırmacı: “Konya’mızın misafirperverliğini dünyaya tanıtacağız”
Başkan Pekyatırmacı: “Konya’mızın misafirperverliğini dünyaya tanıtacağız”

Detaylı bir şekilde, Başkan Pekyatırmacı: “Konya’mızın misafirperverliğini dünyaya tanıtacağız” başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum