Başkan İncetoprak: "Alparslan Türkeş, Türk'e başbuğ olmuştur" , KAYSERİ haberleri

Son Dakika KAYSERİ haberleri: Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, Milliyetçi Hareket Partisi kurucu Genel Başkanı Merhum Alparslan Türkeş’i doğumunun 105. yılında andı.

Başkan İncetoprak: "Alparslan Türkeş, Türk'e başbuğ olmuştur"
, KAYSERİ haberleri
Editör: Derya Demir
25 Kasım 2022 - 10:40
Başkan İncetoprak: “Alparslan Türkeş, Türk’e başbuğ olmuştur” , KAYSERİ haberleri, KAYSERİ İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, Milliyetçi Hareket Partisi kurucu Genel Başkanı Merhum Alparslan Türkeş’i doğumunun 105. yılında andı.

Alparslan Türkeş denilince akla ilk Türk Milliyetçiliği ve Türk gençliğinin geldiğini söyleyen MHP Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, Türkeş’in Türk siyasi tarihinde milliyetçilik ideolojisi adına önemli bir karakter olduğunu dile getirdi. Alparslan Türkeş’in her sözünün emanetçisi olduklarını belirten Başkan İncetoprak, “Alparslan Türkeş, Türk’e eş, Türk’e baş, Türk’e lider; zorluklar karşısında Türk’e kalkan, Türk’e zırh, Türk’e miğfer; en korkulan süreçlerde Türk’e kan, Türk’e can, Türk’e Başbuğ olmuştur. Alparslan Türkeş denilince akla ilk önce Türk milliyetçiliği ve Türk gençliği gelir. ‘Bir Türk dünyaya bedeldir’ sözünün doğrudan doğruya muhatabı olan Türk gençliği, başbuğumuzun ‘Hepiniz birer Türk bayrağısınız. Bayrağı kirletmeyin, lekelemeyin, yere düşürmeyin’ sözünün emanetçisi ve mirasçısıdır. Başbuğ Alparslan Türkeş’in diktiği ülkü fidanı kök salmış, bir ulu ağaç misali boy vermiştir. Dalları bütün yurdu, hatta bütün Türk dünyasını sarmış; meyveye durmuş ve Türkçenin konuşulduğu her coğrafyaya yayılmıştır, Başbuğ’umuzun açtığı mukaddes yolda; bugün milyonlar yürümektedir. Bende bu duygu ve düşüncelerle Türk’ün son Başbuğ’u merhum Alparslan Türkeş’i doğumunun 105. yılında saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.
Başkan İncetoprak: “Alparslan Türkeş, Türk’e başbuğ olmuştur”

Detaylı bir şekilde, Başkan İncetoprak: “Alparslan Türkeş, Türk’e başbuğ olmuştur” , KAYSERİ haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. KAYSERİ ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum