Başkan Erdoğan ile görüşmüştü... İsveç'ten terör örgütü PKK kararı

Başkan Erdoğan ile görüşmüştü...

Başkan Erdoğan ile görüşmüştü... İsveç'ten terör örgütü PKK kararı
Editör: 15Haber
22 Mayıs 2022 - 12:58
Başkan Erdoğan ile görüşmüştü... İsveç'ten terör örgütü PKK kararı, Dünya Haberleri. İşte o detaylar;

Başbakan Andersson, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinden sonra devlet televizyonu SVT'ye açıklamalarda bulundu.

ANDERSSON: AÇIK ŞEKİLDE DESTEKLEDİĞİMİ BELİRTTİM

PKK'nın terör listesinde olmasını desteklediklerini kaydeden Andersson, Erdoğan ile yaptığı görüşmede "İsveç'in uluslararası terörle meslek birliği mücadelesini memnuniyetle karşıladığını vurguladım. Terörle mücadelede PKK'nın terör listesinde bulunmasını açık şekilde desteklediğimi belirttim." diye konuştu.

<>"GÖRÜŞMEMİZİ TAKDİRLE KARŞILIYORUZ"

Andersson keza, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İsveç'in NATO uygulamasına ilişkin bugünkü görüşmemizi takdirle karşılıyoruz. Barış, emniyet ve terörle çaba de dahil olmak üzere, ikili ilişkilerimizi güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan ile görüşmüştü... İsveç'ten terör örgütü PKK kararı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Başkan Erdoğan ile görüşmüştü... İsveç'ten terör örgütü PKK kararı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum