Başkan Altay: "Türkiye'nin önemli bir tanıtımı gerçekleşecek"

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 5. İslami Dayanışma Oyunları'na 56 ülkeden 4 bin 200 sporcunun katıldığı dev bir organizasyona ev sahipliği yaptığını belirterek, organizasyonun Türkiye'nin tanıtımı için önemli olduğunun altını çizdi.

Başkan Altay: "Türkiye'nin önemli bir tanıtımı gerçekleşecek"
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 13:05
Başkan Altay: “Türkiye’nin önemli bir tanıtımı gerçekleşecek”, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 5. İslami Dayanışma Oyunları'na 56 ülkeden 4 bin 200 sporcunun katıldığı dev bir organizasyona ev sahipliği yaptıklarını belirterek, organizasyonun Türkiye'nin tanıtımı için önemli olduğunun altını çizdi.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya'da düzenlenecek 5. İslami Dayanışma Oyunları ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya şubesinde düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Uğur İbrahim Altay, organizasyonla ilgili son bilgileri paylaştı. Konya'nın son yılların en tarihi organizasyonuna hazırlandığını belirten Başkan Altay, “İslami Dayanışma Oyunları'nın 5.'sini şehrimizde yapıyoruz. Bunun için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Konya'nın çok önemli tesisleri var. Gençlik ve Spor Bakanımızın katılımıyla açılışını gerçekleştirdiğimiz tam olimpik yüzme havuzumuz, atletizm parkurumuz, çim sahalarımız ve son olarak Türkiye'de faaliyete geçen ilk olimpik velodromumuz en önemlileri olarak öne çıkıyor. tesisleri bu vesileyle şehrimize getirdi. Ancak, organizasyonun artık şehrimizde başladığını ifade etmeye devam ediyoruz. Çünkü spor kervanları yavaş yavaş gelmeye başladı. Dün saat 11:00'de katılımımızla bisiklet yarışının ilk startını yaptık. İnşallah 5'inci İslami Dayanışma Oyunları'nı 9 Ağustos'ta saat 20.00'de Konya Stadı'nda Cumhurbaşkanımız, Devlet Başkanları ve birçok ülkeden Spor Bakanlarının katılımıyla açacağız. Açılış için de çok önemli hazırlıklar yapıyoruz. Bu gece son bir prova yapılacak. 2h30 gösterisi hazırlanıyor. Burada tüm Türkiye'nin önemli bir sunumu gerçekleşecek. Ayrıca İslam dünyasının önemli sanatçılarından Mahir Zain, açılış töreni öncesi saat 20.00'de Konyalılarla buluşacak. Konya'daki herkesi açılışta yerlerini almaya ve açılış bileti için acele etmeye çağırıyorum. Çünkü yoğun bir talep var. İnşallah Konya Büyükşehir Stadı'nda yakışır bir Konya organizasyonunun başlangıcını yapmış olacağız. Ardından 18 Ağustos'a kadar yarışmalar devam edecek ve 18 Ağustos'ta kapanış törenini gerçekleştirmiş olacağız.

“Çok önemli bir organizasyonu memnuniyetle karşılıyoruz”
56 ülkeden 4 bin 200 sporcunun katıldığı dev bir organizasyona ev sahipliği yaptıklarına dikkat çeken Uğur İbrahim Altay, "Bu organizasyon Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ait. Ev sahibi şehir Konya'dır. Bu nedenle sadece Konya Büyükşehir Belediyesi değil tüm Konyalılar bu organizasyona ev sahipliği yapmaktadır. Hazırlıklara tüm Konyalıların büyük katkısı oldu. Umarım tüm misafirlerimizi Konya'ya ve Hz. Mevlana şehrine yakışır şekilde ağırlamak için yoğun bir çaba gösteriyoruz. Bunu birlikte başaracağımıza inanıyorum. Tabii görmediğimiz bir kısım var, onu da belirtmek istiyorum. Şu anda 50'den fazla ülkede, ülkemizin en önemli havalimanları olan İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen ve Antalya Havalimanı'nda Konya 2021'in çok yoğun tanıtımları yapılıyor. Bu nedenle Konya'mızın yurt içinde ve yurt dışında tanıtımı için çok önemli bir organizasyonu memnuniyetle karşılıyoruz. Organizasyonun Konya'da yapılmasını emreden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve organizasyon sırasında şehrimize önemli kolaylıklar sağlayan Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. meslektaşlar. Ayrıca tüm Kenyalılara teşekkür etmek istiyorum. En başından beri bize büyük destek verdiler. İnşallah Konya'ya yarayacak şekilde hep birlikte bunu başaracağız. 9 Ağustos için tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz. Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Azerbaycan Cumhurbaşkanımız, Pakistan Başbakanı, Cezayir Başbakanı, ISSF Başkanı ve birçok devlet başkanının katılımıyla teşkilatımızı en iyi şekilde yürüteceğimize inanıyorum.
Başkan Altay: “Türkiye’nin önemli bir tanıtımı gerçekleşecek”
Başkan Altay: “Türkiye’nin önemli bir tanıtımı gerçekleşecek”
Başkan Altay: “Türkiye’nin önemli bir tanıtımı gerçekleşecek”

Detaylı bir şekilde, Başkan Altay: “Türkiye’nin önemli bir tanıtımı gerçekleşecek” başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum