Başka hastalıklardan dolayı gittikleri hastanede koronavirüse yakalanıp ölenlerin sayısı 11 bini geçti

Başka hastalıklardan dolayı gittikleri hastanede koronavirüse yakalanıp ölenlerin sayısı 11 bini geçti, Birleşmiş Krallık'ta yapılan bir araştırma, diğer sağlık sorunları nedeniyle hastaneye dışarı giden ve koronavirüsün bulaştığı insanların sayısının gitgide artarak.

Başka hastalıklardan dolayı gittikleri hastanede koronavirüse yakalanıp ölenlerin sayısı 11 bini geçti
Editör: 15Haber
11 Kasım 2021 - 01:41
Başka hastalıklardan dolayı gittikleri hastanede koronavirüse yakalanıp ölenlerin sayısı 11 bini geçti,

Birleşmiş Krallık'ta yapılan bir araştırma, diğer sağlık sorunları nedeniyle hastaneye dışarı giden ve koronavirüsün bulaştığı insanların sayısının gitgide artarak arttığını ortaya koydu.

"AŞI OLMAYAN VE TEDBİRSİZ İNSANLAR NEDENİYLE ÖLDÜLER"

Yapılan çalışmalar ve devlete ait verilere göre başka bir hastalığı yüzünden hastaneye giden ve burada koronaya yakalanarak yaşamını yitirenlerin sayısı 11.000'i geçti. Devlete Ait verilere göre bu insanların koronavirüse hastanede maruz kaldığı belirtilirken, aşı olmayan ve gafil ahali yüzünden bu şahısların yaşamını yitirdiği kaydedildi.

HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 11 BİN 688

Resmi verilere tarafından hastanede koronavirüse yakalanarak yaşamını yitiren hastaların sayısının 11.688 olduğu belirtilirken siyasetçi ve bununla birlikte afiyet komitesi başkanı da olan Jeremy Hunt, Daily Telegraph'a konuştu.

"SALGININ EN ÖLÜMCÜL SESSİZ KATİLİ"

Hunt, "Bu sayılar aslında şoke edici. Hastanede enfeksiyon bulaşması salgının en ölümcül gürültüsüz katili. Bu veriler afiyet çalışanlarının aşı olmasının zorunlu ayla getirilmesi savını güçlendiriyor" dedi.

Birmingham Üniversite Hastanesi'nde 484 kişinin de bu şekilde yaşamını yitirdiği kaydedildi.

Başka hastalıklardan dolayı gittikleri hastanede koronavirüse yakalanıp ölenlerin sayısı 11 bini geçti, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum