Baro Başkanı Aktürk: "Kandiller insanların kalplerini birbirine yaklaştıran özel gecelerdir" , ERZİNCAN haberleri

Son Dakika ERZİNCAN haberleri: Erzincan Baro Başkanı Adem Aktürk, Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, “Kandiller insanların kalplerini birbirine yaklaştıran özel gecelerdir” dedi.

Baro Başkanı Aktürk: "Kandiller insanların kalplerini birbirine yaklaştıran özel gecelerdir"
, ERZİNCAN haberleri
Editör: Derya Demir
25 Ocak 2023 - 10:45
Baro Başkanı Aktürk: “Kandiller insanların kalplerini birbirine yaklaştıran özel gecelerdir” , ERZİNCAN haberleri, ERZİNCAN İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Erzincan Baro Başkanı Adem Aktürk, Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, “Kandiller insanların kalplerini birbirine yaklaştıran özel gecelerdir” dedi.
Aktürk, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“İslâm âlemi olarak 26 Ocak 2023 perşembe gününü cumaya bağlayan gece, rahmet, bereket ve mağfiret iklimi mübarek üç ayların başladığının habercisi Regaib Kandili’ni idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşayacağız.
Kandiller insanların kalplerini birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını artıran, ruh dünyalarının aydınlanmasına vesile olan çok özel gecelerdir.
Üç ayların müjdecisi olan Regaib Kandili’nin de bu manada, toplum hayatımızda çok özel bir önemi ve vazgeçilmez bir yeri vardır.
İnsanlarımızın, Allah’a daha derin bir şükür imkânı bulacağı bu özel gecede, muhabbetin, sohbetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum. Millet olarak zor bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde; birlik ve beraberliğimizin güçlenmesi için dua etmeli, tüm terör odaklarına karşı milletimizin ve devletimizin yanında olmalıyız.
Milletimizin ve tüm İslam âleminin Mübarek Regaip Kandilini tebrik ediyoruz. Regaip Kandilinin ve mübarek üç aylarının sağlık, barış ve huzurumuza vesile olmasını temenni ediyoruz.
Baro Başkanı Aktürk: “Kandiller insanların kalplerini birbirine yaklaştıran özel gecelerdir”

Detaylı bir şekilde, Baro Başkanı Aktürk: “Kandiller insanların kalplerini birbirine yaklaştıran özel gecelerdir” , ERZİNCAN haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. ERZİNCAN ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum