Barınak yerine dağ başına bırakılan köpekler açlıktan birbirlerini yedi

 Barınak yerine dağ başına bırakılan köpekler açlıktan birbirlerini yedi, Gaziantep ’te, pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısında ağır yaralanan 4 yaşındaki Asiye Alev olayından sonradan toplanmaya başlanan köpekler ile ilgili gelişmeler devam ediyor. Iğdır Belediyesi göre me.

 Barınak yerine dağ başına bırakılan köpekler açlıktan birbirlerini yedi
Editör: 15Haber
10 Ocak 2022 - 12:06
 Barınak yerine dağ başına bırakılan köpekler açlıktan birbirlerini yedi,

Gaziantep ’te, pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısında ağır yaralanan 4 yaşındaki Asiye Alev olayından sonradan toplanmaya başlanan köpekler ile ilgili gelişmeler devam ediyor.

Iğdır Belediyesi göre merkez ve ilçe ile beldelerde belediyeler tarafından toplanan köpekler barınak yerine Sızı Dağı eteğinde bulunan ve kışın abes olan Şanlı Mirze (Gevro) köyüne bırakıldı.

KORKUNÖ OLAYI KÖYLÜLER ORTAYA ÇIKARDI

Buraya aç susamış bırakılan köpekler, birbirlerini yemeye başladı. Bazı köpekler ise kurtların saldırısında telef oldu. Boşaltılan köyde su için kullanılan büyük depoya gıda seslenmek için giren bir köpek ise oradan çıkamayarak öldü.

Bu skandalı ortaya çıkaran köylü Kasım Çirka, çektiği videoları sosyal medyada paylaşarak duruma tepki gösterdi. Kasım Çirka, köpeklerin durumunu gördüğünden beri psikolojisinin bozulduğunu belirterek bu olayın sorumlularından hesap sorulmasını istedi.

“KÖPEKLERİ BEYAZ BİR OTOMOBIL GETİRDİ”

Çikra konuşmasında, “Ben burada kalıyorum. Akşamüzeri beyaz bir vasıta barınağa bırakacağı köpekleri toplayıp, getirip buraya bıraktı. Yetkililerden ricamız gelip bu rezaleti görsünler. Vicdanı olan gelsin bu duruma bir el atsın. Şiddet bir şart, köpekler açlıktan birbirlerini yiyorlar. Bunları bir barınağa götürsünler, bunlara bir yemek yemek versinler. Bu büyük bir zulümdür, hakarettir, insanlığa tutarsız bir durumdur” dedi.

Haber çekimi sırasında abes evlerde olan köpekler gelen kişileri görür görmez evlerden çıkarak halsiz bir şekilde köyün yukarısına yürümeye başladı. Haber çekiminden dönen gazeteciler bir yemek firmasının yol üzerine yemek yemek artıklarını köpekler için bıraktığını görüntüledi.

Belediye tarafından bırakılan bu köpekler ile ilgili tedbir alınmadığı takdirde aç kalan köpekler birbirlerini gıda, çoğu köpek ise özlem ve susuzluktan telef olacak.

 Barınak yerine dağ başına bırakılan köpekler açlıktan birbirlerini yedi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum