Barajın seviyesi yükseldi, kafeler sular altında kaldı

Barajın seviyesi yükseldi, kafeler sular altında kaldı, Gündem Haberleri.

Barajın seviyesi yükseldi, kafeler sular altında kaldı
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 11:07
Barajın seviyesi yükseldi, kafeler sular altında kaldı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Toros Dağlarındaki karlarının erimesi ve yağışların bu sene fazla olması nedeniyle kuraklık nedeniyle kıyıdan 500 metre çekilen Seyhan Baraj Gölü'ndeki su seviyesi geçtiğimiz hafta artmaya başladı. Seyhan Baraj Gölü'nde bulunan Amerikan Adası'ndaki işletmelere ait masalar, çocuk oyun alanları ve kameriyeler 8 Mayıs Pazar günü itibariyle az kalsın suyun içinde kaldı.

İşletmelerine ait bazı bölümler suyun içinde kalan esnaf ise kurtarabildiği değin malzemesini kurtardı. Sular altında kalan işletmeler ise dron ile görüntülendi.

Gelen vatandaşlar geri döndü

Adaya hafta sonu piknik için gelen vatandaşlarda adanın bir takım bölümlerinin de sular aşağı kaldığını görünce başka yerlere gitmek zorunda kaldığı da öğrenildi.

Adada uzun senelerdir kafe işleten Burhan Yalçın, “Su seviyesi gün geçtikçe artmaya başladı ancak son 1 haftadır üstteki düzeyde. Sandalye, masa ve bazı bölümler şuan gölün ortasında kaldı. 2 gün içerisinde sular aşağıda kaldık. İnsanlar da bundan böyle gelmez oldu. İnsanlar buraya esnafların canlılığına gelirdi ama sular aşağıda kalınca insanlarda da seyrekleşme oldu. Bundan Böyle suların buharlaşması için sıcakları bekliyoruz” diye konuştu.

“40-45 masamızın doymuş olması lazımken şuan kimse yok”

Belirlenmiş Ozan Ataseven isimli işletmeciyse baraj kapaklarının açılarak suyun boşaltılması gerektiğini söyledi. Ataseven, “Yetkililerden baraj kapaklarının açılmasını istiyoruz. Burada bizim malzemelerimiz de hasar görüyor. İşçi sayımız 15 fakat şuan meslek yapamadığımız için onlarda gelmiyor. Tek biz yok birçok işletme bu halde. Öğle saatlerinde normalde 40-45 masamızın doymuş olması lazımdı ama şuan kimse değil” ifadelerini kullandı.

Umutcan İşledici - Serkan Çetinkaya
 

Barajın seviyesi yükseldi, kafeler sular altında kaldı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum