Barajın seviyesi yükseldi, kafeler sular altında kaldı

Barajın seviyesi yükseldi, kafeler sular altında kaldı, Gündem Haberleri.

Barajın seviyesi yükseldi, kafeler sular altında kaldı
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 10:36
Barajın seviyesi yükseldi, kafeler sular altında kaldı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Toros Dağlarındaki karlarının erimesi ve yağışların bu sene fazla olması sebebiyle kuraklık nedeniyle kıyıdan 500 metre çekilen Seyhan Baraj Gölü ’ndeki su seviyesi geçtiğimiz hafta artmaya başladı. Seyhan Baraj Gölü ’nde yer alan Amerikan Adası ’ndaki işletmelere ait masalar, çocuk oyun alanları ve kameriyeler 8 Mayıs Pazar günü itibariyle adeta suyun içinde kaldı.

GELEN VATANDAŞLAR GERİ DÖNDÜ

Adaya hafta sonu piknik için gelen vatandaşlarda adanın bazı bölümlerinin de sular aşağıda kaldığını görünce başka yerlere gitmek zorunda kaldığı da öğrenildi.
Adada uzun senelerdir kafe işleten Burhan Yalçın, “Su seviyesi gün geçtikçe artmaya başladı ancak son 1 haftadır üst düzeyde. Sandalye, masa ve bir takım bölümler şuan gölün ortasında kaldı. 2 gün içerisinde sular aşağı kaldık. İnsanlar da artık gelmez oldu. İnsanlar buraya esnafların canlılığına gelirdi ama sular altında kalınca insanlarda da seyrekleşme oldu. Artık suların buharlaşması için sıcakları bekliyoruz” diye konuştu.

“40-45 MASAMIZIN DOLU OLMASI GEREKİRKEN BOMBOŞ”

Muhakkak Ozan Ataseven isimli işletmeciyse baraj kapaklarının açılarak suyun boşaltılması gerektiğini söyledi. Ataseven, “Yetkililerden baraj kapaklarının açılmasını istiyoruz. Burada bizim malzemelerimiz de hasar görüyor. İşçi sayımız 15 fakat şuan iş yapamadığımız için onlarda gelmiyor. Tek biz yok birçok işletme bu halde. Öğle saatlerinde normalde 40-45 masamızın batmiş olması lazımdı fakat şuan kimse yok” ifadelerini kullandı. (İHA)

Barajın seviyesi yükseldi, kafeler sular altında kaldı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum