Balıkesir, şehidini gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurladı

Balıkesir, şehidini gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurladı, Gündem Haberleri.

Balıkesir, şehidini gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurladı
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 16:24
Balıkesir, şehidini gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurladı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Şehit Piyade Er Oktay Salar ’ın cenazesi, Gaziantep Havalimanında düzenlenen törenin ardındaki memleketi Balıkesir ’in Balya ilçesinin kırsal Çamavşar Mahallesi ’ne getirildi. Burada, Piyade Er Oktay Salar için babevinden helallik alındı.

Arkasında Salar ’ın Türk bayrağına sarılı tabutu, askeri merasim için semt meydanına götürüldü. Törene, Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir ’in AK Parti ve CHP ’li milletvekilleri, siyasi partilerin il başkanları ve yüzlerce vatandaş katıldı. Törende, şehidin babası Mehmet Salar (44) ve annesi Fatma Salar (40), görevlilerin desteğiyle ayakta durmaya çalıştı. Salar çifti, evin tek çocuğu olan oğullarının Türk bayrağına sarılı tabutu başında gözyaşı döktü.

Balıkesir İl Müftüsü Ramazan Topcan ’ın kıldırdığı cenaze namazının peşinde, Şehit Piyade Er Oktay Salar ’ın tabutu, bir süre askerlerin omzunda taşındı. Şehit Salar, kırsal mahalle mezarlığına götürülerek ağlayarak toprağa verildi. (DHA)

Balıkesir, şehidini gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurladı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum