Balıkesir Devlet Hastanesi'nin projesi onaylandı

Cumhurbaşkanlığı yatırım programında yer alan Balıkesir Devlet Hastanesi projesi Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandı. Projesi 400 yataklı olarak hazırlanan Devlet Hastanesi'nin yıkım ve yapım ihalesinin önümüzdeki günlerde yapılacağı öğrenildi.

Balıkesir Devlet Hastanesi'nin projesi onaylandı
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 12:56
Balıkesir Devlet Hastanesi’nin projesi onaylandı, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Cumhurbaşkanlığı yatırım programında yer alan Balıkesir Devlet Hastanesi projesi Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandı. Projesi 400 yataklı olarak hazırlanan Devlet Hastanesi'nin yıkım ve yapım ihalesinin önümüzdeki günlerde yapılacağı öğrenildi.
Atatürk Şehir Hastanesi'nin açılışının ardından yıkılarak yeniden yapılan Balıkesir Devlet Hastanesi hizmete girdi. 35 bin 429 metrekare alan üzerine yeniden inşa edilecek olan devlet hastanesi 2 bodrum kat, zemin kat artı 8 kattan oluşacak.
Balıkesir devlet hastanesi projesinin Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmasının ardından yıkım için ihaleye çıkılacak. Aynı zamanda yeni binanın yapım ihalesinin yapılacağı Balıkesir Devlet Hastanesi yeni yüzü ile Balıkesirlilerin hizmetinde olacak.
400 yatak kapasiteli olacak Balıkesir Devlet Hastanesi'nde 108 çift kişilik, 84 tek kişilik yatak bulunacak. Hastanede 88 resüsitasyon yatağı, 13 ameliyathane, 82 poliklinik, 789 araçlık otopark, 28 yataklı palyatif yoğun bakım ünitesi, 5 yataklı ve 6 kutulu kemoterapi ünitesi, 10 yataklı diyaliz ünitesi ve 20 yataklı diyaliz ünitesi yer alacak. kutu fizyoterapi ünitesi.
Balıkesir Devlet Hastanesi’nin projesi onaylandı
Balıkesir Devlet Hastanesi’nin projesi onaylandı
Balıkesir Devlet Hastanesi’nin projesi onaylandı
Balıkesir Devlet Hastanesi’nin projesi onaylandı

Detaylı bir şekilde, Balıkesir Devlet Hastanesi’nin projesi onaylandı başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum