Bali 'de balıkçıların kurtardığı Türk gemi kaptanı yurda döndü

Bali ’de balıkçıların kurtardığı Türk gemi kaptanı yurda döndü, Gündem Haberleri.

Bali 'de balıkçıların kurtardığı Türk gemi kaptanı yurda döndü
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 07:26
Bali ’de balıkçıların kurtardığı Türk gemi kaptanı yurda döndü, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İngiltere merkezli bir şirkette birinci kaptan olarak ödev yaptığı gemiden düştükten iki buçuk gün daha sonra Bali açıklarında balıkçılar göre bulunarak kurtarılan 40 yaşındaki Türk vatandaşı Erhan Seçkal, yurda döndü. Endonezya ’daki işlemlerin tamamlanmasının peşinde Bali ’den kalkan uçakla sabaha karşı 05.00 ’de kedisine eşlik eden çalıştığı şirket yetkilisiyle havalimanına ulaşan Seçkal, pasaport kontrolünün arkasında yurda giriş yaptı.

“BİR LAHZA ÖNCE AİLEME KAVUŞMAK İSTİYORUM”

Havalimanında basın mensuplarına değerlendirmede bulunan Erhan Seçkal, “Ülkeme döndüğüm için çok mutluyum. Özellikle devlet yetkililerine yardımları için çok teşekkür ederim. Dışişleri Bakanımız, Jakarta Büyükelçiliğimizin çalışanları bana bu konuda fazla asistan oldu. Bir an önce aileme kavuşmak istiyorum. Şu an aileme kavuşmak için onların yanına gidiyorum” ifadelerine yer verdi.

Geçici gezi belgesiyle gelen Seçkan, Havalimanı Pasaport Ofis Amirliği ’ndeki işlemlerinin tamamlanmasının arkasından havalimanından ayrıldı.

İKİ BUÇUK GÜN SONRA BALIKÇILAR BULDU

Liberya bayraklı QUORN isimli geminin kaptanı Erhan Seçkal ’ın 2 Mayıs ’ta Bali Adası ’nın yaklaşık 30 eksen kuzeyinde seyir halinde iken öğlen sularında gemide bulunmadığı ayrım edilmiş, Endonezya RCC ve gemi kadar yapılan arama faaliyetleri sonuçsuz kalmıştı. Seçkal daha sonra balıkçılar göre iki buçuk gün daha sonra denizde yer alan ve hastaneye kaldırılmıştı. (İHA)

Bali ’de balıkçıların kurtardığı Türk gemi kaptanı yurda döndü, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum