Bakanlığın personel alımında yüksek puanlı adayların mülakatta elenmesi isyan ettirdi

Bakanlığın personel alımında yüksek puanlı adayların mülakatta elenmesi isyan ettirdi, Gündem Haberleri.

Bakanlığın personel alımında yüksek puanlı adayların mülakatta elenmesi isyan ettirdi
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 18:34
Bakanlığın personel alımında yüksek puanlı adayların mülakatta elenmesi isyan ettirdi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı mülakat sonuçlarının açıklanması üstüne çok sayıda aday, sınavda 80 ve üzeri puan almasına rağmen mülakatta elenmesine karşı çıktı.

SÖZCÜ WhatsApp Haber Hattı ’na da çok sayıda aday başvurarak bu konuda şikayette bulundu.

“PUANIM 84, MEKTEP PUANIM 3.41… YETERSİZ BULUNDUM”

SÖZCÜ ’ye ulaşan Ankara Üniversitesi Mezunu Merve Ağca, “KPSS puanım 84.48. Ankara Üniversitesi Sosyal Hizmet bölümünden 4 üzerinde 3.41 ortalamayla mezun oldum. Ama benim yerime 75-74 alan açık öğretim mezunları atandı. Hem de bakanlığın açıklamasına kadar bizler yetersizmişiz, onlar yeterliymiş. Ben mülakatta 11 sorunun 11 ’ine de içten yanıt verdim. Mülakatta ses ve gösterme kaydı alınmadığından benim yetersizliğimi ispatlamak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ’na düşüyor” diye konuştu.

“PUANIM YÜKSEK, MÜLAKATIM İYİ GEÇTİ, ELENDİM”

SÖZCÜ ’ye ulaşan bir başka namzet ise, “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ’nın sözleşmeli personel alım ilanı için mülakata girdim. Bölümüm sosyal hizmet, başvurduğum bölge 4b sosyal çalışmacı alımı idi. KPSS puanım 84.59 ve yine KPSS bazlı sıralamam 390 idi. 4b sosyal çalışmacı alanı için alınacak rakam 555 iken mülakatta şahsıma 52.20 puan verildi ve sıralamam 1337 ’ye düşürülerek elendim. Her ne dek 5-10 dakikalık mülakat sürelerinin liyakati ölçemediği bilinse de gerçi mülakatta sorulan soruları içten cevapladım. Buna karşın elendim. Yani keza KPSS puanım yüksek, hem mülakatım iyi geçiyor fakat bunlara rağmen eleniyorum. Torpil iddialarının çokluğu hepimizin bildiği bir konu bundan böyle” ifadelerini kullandı.

ÇOK SAYIDA TEPKİ MESAJI

SÖZCÜ ’ye konuşan bir namzet ise “Ben 29.03.2022 tarihinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ’nın ASDEP sosyal hizmet mülakatına girdim. KPSS puanım 78 olmasına rağmen görüşme puanımı 48 olarak verdiler. Görüşme kamerasızdı ve sorulan sorular alanımla ilgili değildi” derken, diğer bir adaysa, “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ’nın yapmış olduğu mülakatta ben ve çoğu arkadaşım KPSS sınavından yüksek puanlar almamıza karşın mülakatta fazla düşük puanlar aldık. Mülakatımız iyi geçmesine ve soruları bilmemize rağmen” diye kaydetti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ’nın yaptığı alımda yüksek puan bölge adayların atanmaması üstüne çok sayıda birey sosyal medyada seslerini yükseltti.

İNCE: MEMLEKET EVLATLARININ HAKKINI YİYEN VİCDANSIZLAR

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce de konuyu gündeme getirenler arasındaydı.

İnce, “Mülakatla memleket evlatlarının hakkını yiyen vicdansızlar; sanmayın bu devran dönmeyecek, sanmayın yediğiniz haklar yanınıza kalacak. Sınavda soru çalmakla mülakatta gelecek çalmak aralarında bir ayrım değil. KPSS ’de 1. olanı mülakatla 175. sıraya düşüren bu düzeni değiştireceğiz” dedi.

Bakanlığın personel alımında yüksek puanlı adayların mülakatta elenmesi isyan ettirdi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum